13. februārī Praulienas pamatskolā un Madonas novada bibliotēkā ritēja tikšanās ar jaunajām dramaturģēm – Madaru un Agnesi Rutkēvičām. Patiesas, spēlējoši amizantas un talantīgas – tā gribas teikt par abu māsu radīto priekšstatu. Saruna notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta „Literārais maratons: iepazīsimies – jaunie dramaturģijas autori jauniešiem" ietvaros.
Dvīnes nāk no Vidzemes, no Cēsīm. Abas studējušas dramaturģiju Kultūras akadēmijā, abas kļuvušas par aktrisēm N. Griestiņa teātrī un Nacionālajā teātrī, abas raksta dzeju, lugas un stāstus. Taču tikpat daudz māsās ir atšķirīgā, gan pasaules tvērumā, gan rakstītajā vārdā.
– Esam dzimušas Cēsīs, – tikšanos bibliotēkā iesāka dvīņumāsas. – Bērnībā vecāki darba dēļ daudz pārcēlās, līdz ar to nemitīgi bija jāpielāgojas jaunai skolai un klasesbiedriem. Lai saglabātu stabilitāti, slēpāmies grāmatu pasaulē, daudz lasījām. Agrākā bērnībā spēlējāmies ar lellēm. Tām veidojām nelielas burtnīcas, kur lelles rakstīja dzejoļus. Katrai lellei bija savs rokraksts, atšķirīga dzejas forma. Tā mīlestība uz teātri no leļļu pasaules pārgāja profesionālās studijās un darbā teātra laukumā.
Kultūras akadēmijas dramaturgu nodaļā māsas iestājās pirms četriem gadiem. – Pie viena stājāmies arī aktieros, žūrija nolēma, ka vajadzīgāki ir jaunie dramaturgi, – atcerējās Madara. – Esam izgājušas prozas meistardarbnīcu pie Laimas Muktupāvelas (tagad – Kota. – Aut.).
Agnese vidusskolas laikā mācījās dzejas meistardarbnīcā pie Aivara Eipura, piedalījās literārajā nometnē „Aicinājums". Savus dzejoļus Agnese publicē ar pseidonīmu Anna Foma, režiju un dramaturģiju viņa studējusi arī Polijā, Krakovā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.02.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto