Mazpulku darbs šajā mācību gadā iezīmējas ar jaunām vēsmām.
Kā informē Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe Līga Grāvīte, biedrība „Latvijas mazpulki" sadarbībā ar Šveices lauku jaunatnes apvienību, Saldus un Ķekavas novada pašvaldībām īsteno projektu „Visu daru es ar prieku!", kurā dažādām aktivitātēm pusotra gada garumā finansējumu piešķīris Latvijas Sabiedrības integrācijas fonds. Ar Latvijas-Šveices sadarbības programmas „NVO fonda" atbalstu Latvijas pieredzes bagātie mazpulku vadītāji izstrādājuši apmācības programmu divpadsmit mēnešiem. Pavisam šajā programmā iesaistīti 30 Latvijas mazpulki. Madonas novadā programmu apgūst triju mazpulku – Bērzaunes, Kusas, Ļaudonas – dalībnieki. Šajos mazpulkos nodarbības vadīt uzsākuši pensionētie skolotāji, kopīgi ar skolēniem apgūstot četras svarīgas tēmas: „Lai ir prieks!", „Dari pats!", „Darīsim kopā!", „Esi vesels!". Līdz ar to tiks rosinātas motivāciju un pašapziņu veicinošas aktivitātes, skolēni mācīsies brīvo laiku pavadīt saturīgi, iesaistoties dažādās sabiedriskajās aktivitātēs, veiks un īstenos individuālos un grupas projektus.
Autore: INESE ELSIŅA