Iepriekšējā „Stara" numurā noslēdzām Madonas novada pašvaldības domes deputātu viedokļu apkopojumu un turpmāk pievērsīsimies pārējiem mūsu reģiona novadiem. Tiesa, šoreiz aptaujāsim tikai no vēlētāju apvienībām ievēlētos sarakstu līderus. Šajā numurā piedāvājam iepazīties ar Varakļānu novada pašvaldības domes priekšsēdētājas Modras Vilkaušas, izpilddirektora Māra Justa un deputātes Ievas Zepas viedokli.
Modra Vilkauša, kas tika ievēlēta no apvienības „Savam novadam" saraksta, „Staram" atzina, ka jautājumiem par gaidāmajām vēlēšanām līdz šim nav nopietni pievērsusies, vien iepriekšējā domes sēdē, kas notika februāra beigās, ierosinājusi domes deputātiem veidot kopīgu sarakstu, piesaistot tam arī jaunus deputātu kandidātus.
– Līdz marta domes sēdei droši vien arī izdomāsim, kā rīkoties. Pati vairāk esmu noskaņota piedalīties vēlēšanās, jo nebūtu korekti četrus gadus nostrādāt priekšsēdētāja amatā un tad pazust. Man nav svarīgs konkrēts amats, taču vēlos ar savām zināšanas un pieredzi pašvaldības darbā palīdzēt arī nākamajam domes sasaukumam, – norādīja Modra Vilkauša.
– Sākums nevienai novada pašvaldībai, kas tika veidota no jauna, nebija viegls, un Varakļāni nav izņēmums. Bija no jauna jāveido struktūra, jāraksta nolikumi, jāveic organizatoriskais darbs, kas līdz tam nebija bijis. Šajā ziņā nākamajam sasaukumam noteikti būs vieglāk. Priecājos, ka mums visus šos gadus domē ir bijis labs deputātu kolektīvs. Kaut arī tikām ievēlēti no trim sarakstiem, strādājām vienoti, un, ja nu kādreiz gadās pa strīdam, tas vienmēr ir vietā un dod labu rezultātu. Arī dalīšanās lauku un pilsētas deputātos vai deķīša vilkšana uz savu pusi nav notikusi. Ja runājam par konkrētiem darbiem, man atmiņā ir palicis tas, kā dalījām Ls 600 000 apvienošanās jeb tautā sauktu arī par „burkānu" naudu. Bijām viens no tiem novadiem, kuriem šīs naudas piešķiršana aizkavējās un bija pamatotas bažas par to, vai mums to vispār iedos. 2009. gada beigās valdība piedāvāja šo naudu izmantot pašvaldības kredītu dzēšanai. Varakļāniem tolaik vienīgais kredīts bija pusmiljons latu, kas ņemts Varakļānu vidusskolas sporta zāles būvniecībai. Ilgi spriedām, kā rīkoties – izmantot dotāciju, lai segtu parādu pilnībā, vai tomēr izlietot šim mērķim tikai daļu, jo aizdevums bija izsniegts ar ļoti labiem nosacījumiem. Vienlaikus apzinājāmies – pastāv risks, ka valsts naudu neiedod. Izšķīrāmies par riskantu, taču saprātīgu risinājumu un dzēsām tikai daļu no kredīta, cerot, ka atlikušos Ls 280 000 no apvienošanās naudas valdība samaksās vēlāk. Par laimi, tā arī notika, un šos līdzekļus mēs varējām izmantot dažādām novada aktivitātēm 2010. gadā, kad būvniecībā darbi tika veikti par krīzes cenām. Man ir prieks, ka novada veidošanas procesā mums izdevās izvairīties arī no iestāžu likvidēšanas, kas ir ļāvis saglabāt iedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu apjomu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.03.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS