Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Maskavā ticies ar Putinu

Redakcija

Autors • 22.10.2010.

Maskavā ticies ar Putinu
Burtu lielums

Vides ministrs Raimonds Vējonis trešdien darba vizītes laikā Maskavā II Starptautiskajā forumā "Tīrais ūdens 2010", kas bija saistīts ar ūdens resursu aizsardzības pasākumiem, tikās ar Krievijas ministru prezidentu Vladimiru Putinu.

– Tikšanās iepriekš nebija plānota. Vladimirs Putins forumā teica runu un pēc tam vēl kādu laiku uzkavējās, kas gan bieži nenotiek. Parasti viņš uzreiz pēc uzstāšanās dodas prom. Ar Putina kungu tikšanos noorganizēja un mani iepazīstināja pasākuma organizatori no Krievijas Federācijas Valsts domes, – ceturtdien „Staram" pastāstīja Raimonds Vējonis. – Īsās tikšanās laikā pārrunājām jautājumus, kas svarīgi abām valstīm – gan Latvijai, gan Krievijai – saistībā ar dažādiem līgumiem. Pirmām kārtām – par nepieciešamību noslēgt abu valstu uzņēmēju sadarbības līgumu nodokļu jomā, tā saucamo dubultnodokļu līgumu. Mani kā vides ministru, protams, interesē sadarbības līgums vides aizsardzības jomā, jo tas sekmē abu valstu ekonomikas attīstību. Tas bija viens sarunas bloks, savukārt Putinu interesēja, kādus soļus Latvija veic, lai nodrošinātu budžeta konsolidāciju, un budžeta deficīta samazināšanas pasākumi, kā arī sadarbība ar Starptautisko Valūtas fondu.

Atzinīgi šo tikšanos novērtējuši arī mūsu valsts politiķi. Premjers Valdis Dombrovskis, komentējot R. Vējoņa un V. Putina tikšanos, „Radio 101" pauda atzinību par tikšanās faktu, atkārtoti paužot cerību, ka pēc iespējas ātrāk ar kaimiņvalsti izdosies parakstīt vairākus līgumus, kas jau ir sagatavoti un ļautu attīstīt abu valstu ekonomisko sadarbību.

Vaicāts, vai ministrs tuvākajā laikā negrasās apmeklēt Madonu, Raimonds Vējonis atzina, ka esot paredzēta vizīte uz „Latvijas valsts mežiem", bet līdz valdības apstiprināšanai droši vien nesanākšot: – Katru dienu ir dažādas sarunas, tikšanās, tāpēc šis brauciens droši vien notiks tikai pēc 2. novembra, kad varētu tikt apstiprināta jaunā valdība. Pagaidām viss ir procesā, piektdien kļūs zināms, kas tad īsti būs koalīcijas partneri. Labāk jau, protams, būtu, ja valdībā ietilptu trīs koalīcijas partneri, tad tā būtu stabilāka. (Piektdien kļuva zināms, ka, ja Valsts prezidents Valdis Zatlers premjera amatam nominēs pašreizējo valdības vadītāju Valdi Dombrovski, nākamo valdību veidos trīs partijas – apvienība „Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība „Visu Latvijai!-TB/LNNK". – B. M.)
Kā zināms, ZZS Raimonda Vējoņa kandidatūru plāno atkārtoti virzīt ministra amatam. Viņš varētu vadīt apvienoto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, jo, kā vakar kļuva zināms, ZZS un „Vienotība" vienojusies par iespēju likvidēt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, tās funkcijas pamatā nododot Vides ministrijai.

Savu karjeru kā ministrs Raimonds Vējonis sāka 2002. gada 7. novembrī, kad pie varas nāca Einara Repšes vadītā valdība un Vējonis tajā kļuva par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru. 2003. gada 16. janvārī, kad bija izveidojusies atsevišķa Vides ministrija, viņš kļuva par vides ministru, šo amatu saglabājot arī turpmākajās valdībās. 2006. gada oktobrī Raimonds Vējonis tika ievēlēts 9. Saeimā un joprojām palika vides ministra amatā Kalvīša otrajā Ministru kabinetā. 10. Saeimā R. Vējonis tika ievēlēts no Rīgas vēlēšanu apgabala.

Autore: BAIBA MIGLONE

OĻĢERTA SKUJAS foto

 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px