Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Maskas ieskandina pavasari Gaiziņā

Redakcija

Autors • 22.03.2010.

Maskas ieskandina pavasari Gaiziņā
Burtu lielums

20. martā pēc laika vērojumiem Gaiziņkalnā lietus nelija, kaut arī temperatūra iegriezās plusos. Uzspīdēja arī saule, un apstākļi kalnā bija piemēroti, lai varētu vēl baudīt ziemas priekus – slēpot, snovot, šļūkt ar kamerām un – galvenais – ar masku un netradicionālu braucamrīku parādīšanos pasākumā "Golgāt-traks 2010" ieskandinātu pavasari.

Pavasaris sestdien arī tika sagaidīts, kaut daba tam mostas visnotaļ lēni. Par to, lai būtu jautri, gādāja Imants Vekmanis un pulciņš atraktīvu jauniešu – gan ragaiņi, gan pelēni, gan ausaiņi, zaķi u. c.

– Bijām sagādājuši ļoti daudz balvu, un maskām bija tās jānopelna ne tikai ar apģērbu, bet arī ar kustībām, aktivitāti un atraktivitāti. Maskām bija jāparāda sava veida improvizētais teātris. Bērzaunei aktīva bija komanda "Peles", kas ieguva ļoti daudz balvu, jo piedalījās daudzās disciplīnās: gan borderkrosā, gan sniega figūru konkursā, gan hokejā. "Peļu" komandas netradicionālais braucamrīks "Siers" ieguva otro vietu. Pirmo vietu ieguva Kaspara Ločmeļa efektīgā figūra "Šlesera buldozers" (ragavas komplektā ar mucu), trešā vieta pienācās "Gaiziņa kuģim", ko pilotēja Vestienas komanda. Pavisam savas prasmes demonstrēja deviņi netradicionālie braucamrīki. Maskas šogad bija ļoti aktīvas un atraktīvas. No maskām izcēlās peles un velni, no kuriem viens bija ļoti iespaidīgs. Tika izveidotas gan komandas, kas piedalījās piedāvātajās aktivitātēs, gan varēja startēt arī individuāli. Kā jau vienmēr aizraujošs bija sniega figūru veidošanas konkurss. No bagātīgajiem sniega krājumiem izveidoja 10 figūru. Pirmo godalgu ieguva "Gulošā lauva", ko izveidoja Bērzaunes komanda. Daudz bija sniegā atveidotu vaboļu, starp kurām arī Bizbizmārīte. Tika uztaisīta Gaiziņa pudele kopā ar visu krūzi, Rūķu māja, ko no sniega uzcēla "Golgāta" bērnu komanda, -pastāstīja pasākuma rīkotājs Juris Stradiņš.

Katru gadu notiek arī kalna motorizētā iekarošana, šogad piedalījās deviņas automašīnas, pieci motocikli un daži kvadricikli.

"Golgāt-traks" ir Jura un komandas režisēts, menedžēts pasākums. Kā jau katru gadu arī balvu vienīgais sponsors ir SIA "Abi 2", un, kā saka Juris Stradiņš, ja reiz karnevāls notiek, tad notiek, un nekas nevienā punktā netiek mainīts, viss stingri pēc reglamenta, arī apbalvošana.

Pavasara atnākšana ir svētki visiem, kas jau jūtas nedaudz paguruši no garās ziemas, un to, ka vairs nav tik lielas slēpotāju un sniega fanu aktivitātes, varēja just.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 23.03.2010.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px