Mārtiņdiena ir latviešu gadskārtu svētki, kurus skolēni un skolotāji bieži svin īpaši: tiek sumināti klases Mārtiņi, Mārči un Markusi, un skolā notiek Mārtiņdienas gadatirgus.
Tirdziņā audzēkņi tirgojas ar pašdarinātām precēm un pašu gatavotiem gardumiem, tiek domāts par preces noformējumu, un pats iepriecinošākais, protams, ir demokrātiskās cenas.
Madonas pilsētas 1. vidusskolā Mārtiņdienas tirgus šogad notiks 8. novembrī. Tajā ar pašceptiem kārumiem un pašu darinātiem rokdarbiem jau tradicionāli aicināti piedalīties 2.-4. klases skolēni. Skolas gaiteņos kārdinoši smaržos pīrāgi, vafeles, cepumi, uz galdiem skaistās krāsu gammās vizuļos rotaslietas – auskari, rokassprādzes, piespraudes. Skolēni velta daudz laika un pūļu, gatavojoties šim pasākumam, to apliecināja arī „Stara" tikšanās ar 4.c klases audzēkni Elīnu Pūci.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto