Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Māris Ozoliņš atvadās no draudzēm

Redakcija

Autors • 13.07.2010.

Māris Ozoliņš atvadās no draudzēm
Burtu lielums

Aizvadītajā svētdienā Cesvaines katoļu baznīcā ritēja atvadu dievkalpojums no priestera Māra Ozoliņa.

Pēc Bīskapu konferences, kas notika 8. jūlijā, vairākiem priesteriem mainītas kalpošanas vietas.  Kā vēsta konferencē pieņemtie dokumenti, priesteris Māris Ozoliņš, kas līdz šim kalpoja Cesvaines un Lubānas katoļu draudzēs, tiek iecelts par Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelānu. Ar 2010. gada 17. jūliju tiek iecelts par Rīgas Katoļu ģimnāzijas direktoru.

Kalpos katoļu ģimnāzijā

– Esmu iecelts par Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelānu, rūpēšos par skolēnu un skolotāju garīgo dzīvi, – laikrakstam apstiprināja Māris Ozoliņš. – Par direktora pienākumiem vēl skaidrības nav. Cesvainē esmu kalpojis septiņus gadus, protams, ka atvadu dievkalpojumā cilvēki paraudāja, mēs padalījāmies atmiņās par kopīgo laiku.

Pēc Rīgas Garīgā semināra beigšanas un iesvētīšanas priestera amatā Cesvaines Bezvainīgās Jaunavas Marijas Sirds Romas katoļu baznīca bija pirmā Māra Ozoliņa kalpošanas vieta. Pienākumus Cesvainē viņš apvienoja ar kalpošanu Lubānas katoļu draudzē.

Rotācijas iemesls

– Rotācija skars kādus desmit priesterus, – komentēja Māris Ozoliņš. – Ja ieceļ jaunu bīskapu, atbrīvojas vairākas vietas un pēc diecēzes vajadzībām ir jāatrod tajās darba turpinātāji.

Kā zināms, katoļu baznīcā par Rīgas arhibīskapu nominēts Zbigņevs Stankevičs. Kardinālam Jānim Pujatam šogad paliek 80 gadi, bet saskaņā ar katoļu baznīcas likumiem bīskaps, sasniedzot 75 gadu vecumu, iesniedz pāvestam lūgumu atbrīvot viņu no diecēzes vadītāja pienākumiem. Izvēlētais kandidāts Rīgas arhibīskapa pienākumiem ir Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta direktors un Rīgas Metropolijas garīgais tēvs priesteris Zbigņevs Stankevičs. Paredzēts, ka jaunā bīskapa konsekrācija notiks 8. augustā Rīgas Doma baznīcā.

Pārmaiņas turpināsies

– Rīgas Garīgajā seminārā Zbigņevs Stankevičs bija garīgais tēvs, viņš arī pildīja Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta direktora pienākumus, līdz ar to ir nepieciešami divi cilvēki, kas viņa veikto darbu varētu turpināt, – pārmaiņu cēloni skaidroja priesteris Māris Ozoliņš. – Nekas līdz galam vēl nav zināms. Kad situācija noskaidrosies un augustā iecels jauno bīskapu, noteikti būs vēl pārmaiņas. Kamēr Rīgas diecēzē sistēma nostabilizēsies, redzēsim daudz izmaiņu, iespējams, augusta beigās mani pārcels vēl citur.

Dieva apredzībā

Uz jautājumu, kā priesteris vērtē jaunā arhibīskapa nominantu Zbigņevu Stankēviču, Māris Ozoliņš teica: – Vērtēju tikai no garīgām pozīcijām, ka tā ir Dieva griba, un to pieņemu. Cilvēciski spriest šai ziņā būtu nepilnīgi un sekli. Semināra laikā Zbigņevs Stankevičs bija mans pasniedzējs, tobrīd kalpoja arī Sv. Franciska draudzē Rīgā.
Priesteris Ozoliņš neslēpa, ka jūtas noguris, maz guļ, jo ir daudz darba saistībā ar Cesvaines draudzi un pārcelšanos uz Rīgu. „Jāpieņem svarīgi lēmumi, jāpiedalās vairākās būtiskās tikšanās, jāpārvar pārcelšanās grūtības."

Uz jautājumu par nākamo dzīves cēlienu, Māris Ozoliņš bija lakonisks: – Dzīvošu Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6 pie Māras dīķa, tur ir baznīcas īpašums. Labprāt sniegšu interviju augusta beigās, tas būs piemērotāks laiks atspoguļot jauno Rīgas diecēzes tēlu. Vietas, kur priesteri mainīsies, reāli būs redzamas pēc 21. augusta. (21. augustā notiks jaunā bīskapa Stankeviča ingress, pēc kura viņš oficiāli uzņemsies vadīt Rīgas arhidiecēzi. – Aut.) Šobrīd viss ir miglā tīts. Atbildīgais ir arhibīskaps Jānis Pujats, taču priesteri jau ar skatu uz nākotni tiek pārvietoti. Tas, kā teicu, nav definitīvais un pēdējais skats, tāpēc pagaidām pārceļos uz Rīgu, bet mans ceļš, ja runājam garīgi, ir nodots Dieva apredzībai. Kā viss beigsies, redzēs septembra sākumā.

Jauns priesteris

Māra Ozoliņa vietā kalpot uz Cesvaines un Lubānas draudzi nozīmēts jauns prāvests – priesteris Andrejs Kazakevičs. Uz jautājumu, vai Cesvaines un Lubānas draudzes cilvēki dosies svētceļojumā uz Aglonu, Māris Ozoliņš atzina, ka tas ir jaunā draudzes gana kompetencē.

„ Par to lems Andrejs Kazakevičs. Vai viņš paspēs sarīkot svētceļojumu, nezinu, jo ir jāizbrauc maršruts, viss jāsagatavo. Pats no 12. jūlija esmu Rīgā, kaut kad uz Cesvaini plānoju atbraukt, bet precīzi nezinu."

Draudzes viedoklis

– Draudze ir pateicīga par priestera Māra kalpošanas gadiem, viņa laikā ļoti daudz kas ir paveikts, – uzrunāts dalīties iespaidos par priesteru maiņu, atzina Cesvaines katoļu draudzes pārstāvis Māris Apfelbergs. – Ir ļoti daudz paveikts pie baznīcas ēkas – gan iekšdarbi, gan ārdarbi, nerunājot par cilvēku garīgo aprūpi. Mums būs ļoti labas atmiņas par priesteri Māri Ozoliņu. Viņa laikā iesākās ērģeļu projekts. To priesteris veica kopā ar skolotāju Baibu Putniņu un vācu baznīcu. Projekts turpināsies, un priesteris Māris, lai gan būs Rīgā, no savas puses to arī pabeigs. Vai priesteru maiņa draudzei bija pārsteigums? Protams, jo nekas tāds nebija domāts. Esam priecīgi vienīgi par to, ka mums būs savs priesteris vietā. Sākotnēji bija domāts, ka draudzes gana pienākumus Cesvainē apvienos Madonas katoļu draudzes priesteris Rihards Rasnacis, tagad kļuvis zināms, ka pie mums kalpos Andrejs Kazakevičs. Bet, atgriežoties pie jautājuma par Māri Ozoliņu, esam pateicīgi priesterim par kopīgi pavadīto laiku.

Autore: INESE ELSIŅA

ALOIZA SPRIDZĀNA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px