22. jūlija vakarā „Mārcienas muižā” ritēja Latvijas talantu koncerts „Satikšanās dejā”.
Koncertā piedalījās 22 talantīgi, perspektīvi dejotāji no Liepājas, Jēkabpils, Rīgas, Madonas, Preiļiem, Jūrmalas un daudzām citām Latvijas pilsētām. Koncerta numurus nedēļas laikā kopā ar dalībniekiem iestudēja horeogrāfs Agris Daņiļevičs. Vakaru vadīja dziedātājs Normunds Rutulis. Klausītājiem viņš izstāstīja, ka projektam „Satikšanās” ir trīs apakšnozares: „Satikšanās mūzikā” notika Kalnmuižā kopā ar dziedātāju Ievu Kerēvicu, „Satikšanās dejā” ritēja Mārcienas muižā kopā ar Agri Daņiļeviču, bet augustā Dikļu pilī notiks „Satikšanās teātrī” kopā ar aktrisi Rēziju Kalniņu.
— Paldies mammām, tētiem un visiem, kas uz šo nedēļu mums uzticēja sev visdārgākos cilvēkus — bērnus, — lūgts dalīties iespaidos par nodarbībām, teica Agris Daņiļevičs. — Mums visiem bija jauka nedēļa — iepazināmies, improvizējām, no katra dalībnieka noslēgumā saņēmu vēstuli par kopīgi pavadīto laiku. Visi jaunieši uzsvēra, ka laiks paskrējis neticami ātri un visi vēlētos ko tādu piedzīvot vēlreiz. Pie tam katrs no viņiem ieguvis 21 jaunu draugu.
Sarunā ar „Staru” madonietis Ingars Arājs atklāja, ka par iespēju piedalīties nometnē uzzinājis no mammas. — Dejoju trijās dažādās vietās: Madonas kultūras namā darbojos tautisko deju kolektīvā, sporta dejas mācos pie Viktora Leimaņa un agrāk dejoju arī hip hop dejas, — pastāstīja Ingars.
— Nometnē bija forši, patika mēģinājumi, spēlējām arī sporta spēles, uz ugunskura cepām desiņas, labi atpūtāmies. Nākamgad, ja būs iespēja, braukšu atkal.
Lana Vihrova no Madonas atklāja, ka informāciju par projektu uzzinājusi Madonas mājas lapā. „Tā kā ar deju nodarbojos kopš bērnības, projekts mani ieinteresēja. Dejoju šovdejas, pati gadu par deju skolotāju nostrādāju Vecpiebalgas vidusskolā. Šogad pabeidzu Latvijas Kultūras koledžu, programmu „Kultūras menedžeris ar specializāciju dejām”. Madonā savulaik dejoju pie Ināras Cakules deju grupā „Aliens”. Kā patika „Satikšanās dejā”? Gāja ļoti labi, guvu lielu pieredzi, jo mums bija lielisks horeogrāfs. Daudz no viņa iemācījos, elementus varēšu izmantot arī savā darbā. Sākumā biju pārsteigta par to, ka nometnē piedalās ne tikai jaunieši, bet arī bērni, pēc nedēļas secināju, ka tas ir pat interesanti, daudz iemācījos arī no viņiem. Vecpiebalgas vidusskolā strādāju ar bērniem, lūk, nometnes dejotāji man palīdzēja saprast, kā šai vecuma posmā bērns jūtas, kāda ir viņa uztvere un psiholoģija.”
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
DĀVJA VECKALNIŅA foto