Novada pašvaldības atbalstītā projekta „Māksla un tehnoloģijas uzņēmējdarbības attīstībai" ietvaros šonedēļ Madonas mākslas skolā notika dažādas nodarbības. Vispirms mākslas skolas audzēkņi mākslinieces Daces Liepas vadībā apguva animācijas veidošanu.
Pirmajā dienā skolēni ieklausījās informācijā, kas tad ir animācija, un pēc tam arī paši ķērās pie scenārija zīmēšanas animācijas filmiņai. Darba grupa izvērtēja scenāriju piedāvājumu, izvēlējās, kuram dot zaļo gaismu, un bērni sāka zīmēt tēlus…
– Sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju dzima ideja filmiņā apspēlēt Kusas ceļojumu lādi, – pastāstīja skolas direktore Kristīne Šulce. – Tā kā šai lādei šogad aprit 275 gadi un tā ir teju vērtīgākā lieta muzeja krājumā, ar bērniem spriedām par to, kas šai lādei piešķir vērtību (vēlāk iesim uz muzeju, kur Indulis Zvirgzdiņš atklās noslēpumu, kāpēc Kusas lāde ir tik īpaša). Animācijas filmā bērni savukārt attīsta savu domu, kā lāde jūtas, kas tajā dzīvo, kādi viesi pie tās nāk un kāda būs lādes jubileja.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.04.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto