Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mākslas skola svin 35. izlaidumu

Redakcija

Autors • 04.06.2014.

Mākslas skola svin 35. izlaidumu
Burtu lielums

30. maijā Madonas kultūras namā Madonas mākslas skolas paplašinātais kolektīvs – 15 absolventi, viņu skolotāji un viesi – svinēja skolas 35. izlaidumu.

Vakars bija īpašs, jo tā sagatavošanā tika ieguldīts liels darbs, lai šodienu savienotu ar vakardienu. Skatītājiem no lielās skatuves atklājās pagājušā gadsimta 30. gadu noskaņas, ko varējām tvert tērpos, frizūrās un interjera elementos. Kā uzsvēra skolas direktore Kristīne Šulce, izlaidums ir patiesi nozīmīgs notikums visa novada dzīvē, Madona šogad atzīmē 88. dzimšanas dienu, simboliski esam pilsēta ar bezgalības zīmi, un savas pirmās apliecības par profesionālās ievirzes programmas „Vizuāli plastiskā māksla" apgūšanu saņems 15 Madonas novada jaunieši.
Kādu vēsturisko laiku tad absolventi vēlējās mums atsaukt atmiņā? Kā komentēja skolas direktore, 1926. gads bija laiks, kad Madonas pilsēta ieguva savu vārdu, kad pilsēta uzsāka veidoties tāda, kādu to redzam tagad. Tiek uzcelts Madonas kultūras nams, Saules, Blaumaņa, Poruka ielas nami, neskaitāmas privātmājas, starp tām – nams, kurā šobrīd atrodas mākslas skola. Tas ir laiks, kad pasaules literatūrā iemirdzas Frensiss Skots Ficdžeralds, piedzimst Merilina Monro, Endijs Vorhols, savus labākos darbus uzglezno Amedeo Modiljāni, Pablo Pikaso, Pīts Mondriāns, laiks, kad radošums un mākslinieku gars spēj lauzt stereotipus, pārvērst un mainīt pasauli.
Māksla sevī vienuviet apvieno daudzus pasaules sasniegumus, un piecu gadu laikā mākslas skolas tagadējie absolventi ir ieskatījušies bezgalīgajā mākslas vērtību krājumā. Pirms dažām dienām jaunieši savu radošumu, dvēseles skaistumu un talantu atklāja noslēguma darbu aizstāvēšanā, savukārt izlaiduma vakarā viņi no videoekrāna sniedza savu stāstījumu par to, „kas es esmu… kas ir māksla… un kas es esmu mākslā". Kultūras nama foajē telpā bija izlikta arī absolventu noslēguma darbu izstāde.
Pēc svinīgā mirkļa – apliecību saņemšanas – absolventus ar atbilstošu muzikālu sniegumu sveica Cēsu mūzikas skolas pasniedzēja Benita Zvīgule un viņas audzēkņi, Madonas mākslas skolas 4. kursa pārstāvji, absolventu vecāki un viesi.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.06.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px