Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Māja atdzimst no pelniem

Redakcija

Autors • 11.09.2013.

Māja atdzimst no pelniem
Burtu lielums

Netālu no Ērgļiem spāru svētkus piedzīvojis „Podnieka nams", kura saimnieks ir Ērgļu mākslas skolas skolotājs Andris Džiguns.

„Stars" jau rakstīja, ka naktī uz 12. janvāri Ērgļu pagasta „Podnieka namā" ugunsgrēks aprija Andra Džiguna ģimenes mītni. Tie, kuri vēlējās palīdzēt, tika aicināti ziedot mājas atjaunošanai. Nu vecajā vietā slejas jaunā nama aprises.

Kas jau ir izdarīts?
Jautāts par paveikto, mājas saimnieks Andris Džiguns rāda un stāsta: – Ir uzmūrēts gāzbetona mūris, uzliktas spāres, šonedēļ liksim metāla jumtu. Palīgu bijis daudz – gan draugi, gan radi, gan paziņas – visi, kam nebija slinkums kaut dienu atskriet palīgā. Kad būvējām mūri, rāvām līdz tumsai – bija azarts izdarīt pēc iespējas vairāk. Nesu prožektoru, lai ir gaismas avots un varētu mūrēt naktī. Mūrēšanas darbus ierādīja draugs, nekā sarežģīta tur nebija. Ar ķieģeļiem mūrēt ir daudz laikietilpīgāk, rezultāts redzams krietni vēlāk, nekā bija mums ar gāzbetona klučiem. Šī, rādās, būs silta māja, jo gāzbetonam ir laba siltumizolācija, iepriekšējai mājai vēji staigāja cauri.
Šobrīd galvenais esot māju dabūt zem jumta, jo ziemā ir doma dzīvot „Podnieka namā". – Jumtu uzliksim talkas veidā, logi arī jāsaliek, tad atradīšu kādu krāsniņu un pirmajā stāvā varēšu dzīvot, – tuvāko nākotni iztēlojas Andris. – Pa ziemu varēs veikt mājas iekšdarbus.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2013.

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px