Netālu no Ērgļiem spāru svētkus piedzīvojis „Podnieka nams", kura saimnieks ir Ērgļu mākslas skolas skolotājs Andris Džiguns.
„Stars" jau rakstīja, ka naktī uz 12. janvāri Ērgļu pagasta „Podnieka namā" ugunsgrēks aprija Andra Džiguna ģimenes mītni. Tie, kuri vēlējās palīdzēt, tika aicināti ziedot mājas atjaunošanai. Nu vecajā vietā slejas jaunā nama aprises.
Kas jau ir izdarīts?
Jautāts par paveikto, mājas saimnieks Andris Džiguns rāda un stāsta: – Ir uzmūrēts gāzbetona mūris, uzliktas spāres, šonedēļ liksim metāla jumtu. Palīgu bijis daudz – gan draugi, gan radi, gan paziņas – visi, kam nebija slinkums kaut dienu atskriet palīgā. Kad būvējām mūri, rāvām līdz tumsai – bija azarts izdarīt pēc iespējas vairāk. Nesu prožektoru, lai ir gaismas avots un varētu mūrēt naktī. Mūrēšanas darbus ierādīja draugs, nekā sarežģīta tur nebija. Ar ķieģeļiem mūrēt ir daudz laikietilpīgāk, rezultāts redzams krietni vēlāk, nekā bija mums ar gāzbetona klučiem. Šī, rādās, būs silta māja, jo gāzbetonam ir laba siltumizolācija, iepriekšējai mājai vēji staigāja cauri.
Šobrīd galvenais esot māju dabūt zem jumta, jo ziemā ir doma dzīvot „Podnieka namā". – Jumtu uzliksim talkas veidā, logi arī jāsaliek, tad atradīšu kādu krāsniņu un pirmajā stāvā varēšu dzīvot, – tuvāko nākotni iztēlojas Andris. – Pa ziemu varēs veikt mājas iekšdarbus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.09.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto