Trešajā Jāņa Norviļa jauno pianistu konkursā 1. vietu savā vecuma grupā izcīnīja Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkne Līva Šahno (attēlā). Kopumā konkursā piedalījās četras J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēknes: Līva Šahno, Zane Gerenberga (ped. Līga Cepīte), Dagnija Kudure (ped. Tatjana Savicka) un Lāsma Monika Meldere (ped. Ija Voiniča).
Konkursa apbalvošanas dienā uzrunāju Līvu Šahno un viņas klavierspēles skolotāju Līgu Cepīti, lai uzzinātu ko vairāk par skaisto uzvaru un ceļu uz to.
– Šogad konkursam gatavoju divas savas audzēknes – Zani un Līvu, – apstiprināja Līga Cepīte. – Cīnījāmies ļoti, jo dalībniekiem bija negaidīti augsts līmenis. Pārsteidza igauņi, baltkrievi un ukraiņi, vairāki konkursa dalībnieki pārstāvēja specializētās mūzikas skolas, kā, piemēram, pie mums strādā Emīla Dārziņa mūzikas skola.
Konkursa repertuāru izvēlēties nebija viegli. Mazajiem obligātajā repertuārā bija jāspēlē Jāņa Norviļa skaņdarbs, lielajiem izvēle bija brīvāka.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto