Kopš pagājušās pirmdienas, kad Valsts prezidents tika ievietots Gaiļezera slimnīcā un vēlāk pārvests uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, kur prezidentam tika veikta sirds operācija, sociālos tīklus ir pārpludinājuši laba vēlējumi.
Arī daudzi madonieši, izmantojot tēmturi #PrezidentVeselojies, ir nosūtījuši savus sveicienus Raimondam Vējonim. Piektdien, 22. janvārī, pusvienos dienā Saieta laukumā, atsaucoties Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Jāņa Kļaviņa aicinājumam, ikvienam bija iespēja piedalīties kolektīva vēlējuma tapšanā.
Aicinājumam atsaucās galvenokārt Madonas skolu skolēni un pedagogi, kā arī vairāki Madonas novada pašvaldības administrācijas darbinieki. Pāris simtu plašā cilvēku kopa izvietojās ap Saieta laukuma strūklaku un sauca: „Veseļojies, prezident! Tava Madona ir ar tevi!" Sveicienu nofilmēja operators Kārlis Kumsārs, un jau visai drīz video ar to bija vērojams gan viņa youtube kanālā, gan sociālajos tīklos un interneta portālos.
Jānis Kļaviņš „Staram" pastāstīja, ka ideja par kopīgo sveicienu, kuru videoformātā vēlāk varētu nosūtīt Valsts prezidentam, radās kolektīvi.
– Vairāki cilvēki sociālajos tīklos rakstīja, ka vajadzētu Raimondam Vējonim šajā tik grūtajā laikā nosūtīt madoniešu sveicienus un laba vēlējumus. Prezidents nāk no mūsu puses un līdz šim ir sniedzis atbalstu, tādēļ arī mums laikā, kad viņam pašam dzīvē ir iestājies smagāks brīdis, jāsniedz atbalsts.
Kopīgās idejas realizācija bija spontāna. Piektdienas rītā personīgi sazinājos ar Madonas pilsētas skolu vadību, kas nodrošināja skolēnu organizētu iesaistīšanos akcijā. Bija arī citi cilvēki, kas atsaucās uz sociālajos tīklos ievietoto aicinājumu, – skaidroja Jānis Kļaviņš.
Kultūras nodaļas vadītājs atzina, ka ne viss no sākotnēji iecerētā, sveicienu veidojot, ir izdevies, taču jāņem vērā, ka kopīgajam sveicienam organizēt vajadzēja lielu cilvēku skaitu.
– Pasākums, kā jau minēju, bija spontāns, un tā rīkošana nenotika vairākas dienas, rakstot scenāriju un apzinot cilvēkus. Par madoniešu vēlējumu, kas tika ievietots lielākajos Latvijas interneta portālos, esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes gan no Valsts prezidenta kancelejas, gan paša prezidenta un viņa kundzes. Arī pats uzskatu, ka vēlējums izdevās labs, jo būtiskākais nav detaļas, bet gan pozitīvā ideja un vēlējuma mērķis. Nefilmējām nedz mākslas, nedz dokumentālo filmu – tas bija vienkāršs sveiciens, – uzsvēra Jānis Kļaviņš.
Arī viņš pats pievienojās kopīgajam Madonas izglītības iestāžu skolēnu vēlējumam Saieta laukumā.
– Novēlu Valsts prezidentam veselību, izturību un drīzu atveseļošanos. Viņš bauda ļoti lielu tautas mīlestību. Arī pagājušajā sestdienā, apmeklējot „Muzikālās bankas 2015" apbalvošanas ceremoniju un runājot ar mūziķiem, nolēmām nofilmēt sveicienu, kuru, neliekot sociālajos tīklos, personiski nosūtīt Raimondam Vējonim.
Domāju, ka ar prezidentu viss būs kārtībā un drīz vien viņš būs atpakaļ ierindā. Citādāk nemaz nevar būt, jo arī visi sveicieni un laba vēlējumi dod spēku veseļoties. Šis brīdis būtu jāizmanto atpūtai un veselības atgūšanai, – ātru un sekmīgu atveseļošanos Raimondam Vējonim vēlēja pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs.
Vēl pirms nosacītās zibakcijas Saieta laukumā piektdienas rītā par savu sveicienu prezidentam bija parūpējusies Madonas pilsētas 1. vidusskola.
– Ar sarkanu krāsu starp skolas korpusiem izveidojām lielu uzrak-stu ar aicinājumu veseļoties. Katram cilvēkam ir svarīgi laba vēlējumi un tas, ka par viņu kāds domā. Valsts prezidenta gadījumā šādu cilvēku ir daudz. Ar Raimondu Vējoni viss būs kārtībā – viņš ir labu ķirurgu un citu mediķu rokās un arī atbalsts, ko viņš šajās dienās saņem no cilvēkiem, noteikti kalpos par papildu stiprumu, labo enerģiju, lai ārstēšanās process noritētu sekmīgāk, – „Staram" atzina Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece audzināšanas jomā Rudīte Zauska.
Kā zināms, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdienas, 18. janvāra, rītā, lai atveseļotos no vīrusa infekcijas, tika nogādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Gaiļezers", taču vēlāk viņš tika pārvests uz Stradiņa slimnīcas stacionāru. Stradiņa slimnīcas Latvijas Kardioloģijas centrā prezidentam Raimondam Vējonim tika veikti papildu izmeklējumi. Mediķi konstatēja sepses infekciju, kas skar sirds vārstuļus. Kardiologu, kardioķirurgu un visu iesaistīto speciālistu komanda lēma, ka galvenais ir likvidēt infekcijas avotu, lai novērstu tālāku tās izplatību, un veids, kā to izdarīt, ir sirds operācija, kuru Valsts prezidentam veica trešdien, 20. janvārī.
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselības stāvokli, atsaucoties uz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāves Lāsmas Sīles sniegto informāciju, ārsti vērtē kā stabilu, taču joprojām ir nepieciešams turpināt ārstēšanos intensīvās terapijas palātā.
Slimnīcā tiek plānots, ka, iespējams, jau šonedēļ prezidentu varētu pārvest uz Kardioloģijas nodaļu, kur viņš turpinātu ārstēšanos. Pagaidām gan vēl nav zināms, kad prezidentam varētu pārtraukt intensīvo terapiju, jo atveseļošanās process ir individuāls un atkarīgs no organisma spējām tikt galā ar pēcoperācijas stāvokli un infekciju.