Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Madonas ūdens” dalīsies pieredzē par elektromobili

LAURA KOVTUNA

Autors • 30.08.2016.

Burtu lielums

3. septembrī Stāmerienas stacijā notiekošajos Bānīša svētkos piedalīsies elektromobiļi VW e-up!, Nissan Leaf, Nissan e-NV200 (no Madonas) un BMW i3. Brauciens ar elektromobili uz Bānīša svētkiem ir kļuvis iespējams, pateicoties Gulbenē 2014. gadā uzstādītajai ātrās uzlādes stacijai. Gulbenes uzlādes stacija ir iekļauta gan Latvijas, gan starptautiskajās uzlādes punktu kartēs, tādējādi pievēršot elektromobiļu ceļotāju uzmanību Gulbenes novadam.

Ar elektromobiļiem Bānīša svētkos piedalīsies: Gulbenes pašvaldība ar VW e-up!; „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība" ar lielā akumulatora Nissan Leaf; AS „Madonas ūdens" ar Nissan e-NV200; VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija" ar BMW i3.
Svētku dalībnieki varēs uzzināt par elektromobiļu lietošanas pieredzi, par atbalstu, tai skaitā bezmaksas autostāvvietām Rīgā, kā arī par ātrās uzlādes staciju tīkla izveides gaitu Latvijā. Biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība" svētkos pievērsīs uzmanību elektromobili un tvaika lokomotīvi vienojošajai priekšrocībai – iespējai izmantot no Latvijas atjaunojamajiem energoresursiem iegūto enerģiju: tvaika lokomotīve no koksnes iegūst siltumu, savukārt elektromobilis no enerģētiskajiem augiem, ūdens plūsmas, saules vai vēja – elektrību.
Laikā no pulksten 10 līdz 11 elektromobiļi atradīsies pie ātrās (līdzstrāvas) uzlādes stacijas Gulbenē, Brīvības ielā 66, kur elektromobiļu lietotāji atbildēs uz jautājumiem. Savukārt no pulksten 13 elektromobiļus varēs iepazīt Stāmerienā, pulksten 15 gaidāma elektromobiļu lietotāju uzruna svētku dalībniekiem.
AS „Madonas ūdens" elektromobili iegādājās 2014. gada decembrī, tādējādi realizējot Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un SIA „Vides investīciju fonds" projektu „Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties 1 rūpnieciski ražotu elektromobili AS „Madonas ūdens" vajadzībām". Izvērtējot nepilnu divu gadu elektromobiļa lietošanas pieredzi, „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks dalās iespaidos: – Šābrīža aktuālākā problēma ir uzlādes vietas. Elektromobili uzlādēt varam tikai pie sevis uzņēmumā, tas aizņem ap 6 stundām, pēc kā vasarā var nobraukt 120 kilometru, ziemā – aptuveni 70-90 kilometru. Diemžēl ar to ir grūti izpildīt projekta prasības, jo ir noteikti attālumi, kas jānobrauc. Tuvākā uzlādes vieta Madonai ir šī ātrās uzlādes stacija Gulbenē. Ikdienas darba ziņā, aizbraucot uz Gulbeni, nekur tālāk netiekam. Ja būtu attīstīts elektromobiļu uzlādes tīkls, lai varam tikt arī pēc materiālu sagādes uz Rīgu, uz objektiem, pie tādas pašas iespējas un nosacījumiem, mēs noteikti iegādātos otru elektromobili, jo ekspluatācijā un izdevīguma ziņā viss ir vienkārši lieliski.
Elektromobiļu dalību Bānīša svētkos organizē biedrība „Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība" ar biedrības „Auto Asociācija" atbalstu.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px