Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas stipendiāti strādā apzinīgi

Redakcija

Autors • 03.11.2009.

Madonas stipendiāti strādā apzinīgi
Burtu lielums

Drīzumā apritēs otrais mēnesis, kopš Madonas pilsētā un novadā sākās tā saucamais simt latu stipendiātu projekts, kurā pieteikušies bezdarbnieki un kuriem par darbu maksā no Eiropas Sociālā fonda naudas. Pārsvarā šie cilvēki veic pilsētas labiekārtošanas darbus, taču daļa nodarbināta arī Madonas kultūras namā, kinoteātrī un izglītības iestāžu virtuvēs, atklāja Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris.

Projekts paredz, ka tiek nodarbināti cilvēki, kas ilgstoši bijuši bezdarbnieki un vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu. Piesakoties Labklājības ministrijas un Eiropas Sociālā fonda projektā, tiek maksāta stipendija 100 latu apmērā. Stipendiātus var nodarbināt maksimāli sešus mēnešus, pēc tam jāpieņem citi cilvēki. Guntis Ķeveris turpināja: – Projekts būtībā paredz, ka šiem bezdarbniekiem nevar dot kvalificētu darbu – viņiem jādara fiziski smagāks darbs. Pagaidām strādniekiem ir uzdots grābt lapas, slaucīt ielas; ziemā viņiem būs jāattīra ielas no sniega un jākaisa trotuāri. Tiem, kas strādā kādā no minētajām iestādēm, noteikti vajadzēs palīdzēt sakopt arī piederošo teritoriju. Kinoteātrī un kultūras namā šie stipendiāti, piemēram, palīdz ģērbtuvē un tamlīdzīgi. Kopumā Madonā strādā 35 cilvēki. Mums ir noteikta norma, cik cilvēku varam nodarbināt. Labprāt nodarbinātu vēl vairāk cilvēku, taču maksimāli varam dot darbu tikai 35-36. Visā novadā ir 153 stipendiāti – pārējie attiecīgi strādā pagastos. Pretendentu, protams, ir vairāk nekā piešķirto vietu, bet tādi ir programmas noteikumi.

No citiem pagastu pārvalžu vadītājiem nereti ir dzirdēts, ka ar lielu daļu stipendiātu ir domstarpības par darba noteikumu ievērošanu, ir problēmas ar disciplīnu. Dažviet strādnieki pazūd pēc algas saņemšanas, tāpēc nākas viņus atlaist.

– 70 procenti to cilvēku, kuri strādā Madonā, patiešām to dara ar sirdi un dvēseli. Neapšaubāmi, ir kategorija, kas no laika gala pie mums ir nākuši un strādājuši tikai atstrādāšanas pēc. Tā kā šobrīd ir problēmas ar budžeta ienākumiem, esam tikai priecīgi, ka mums šie cilvēki vispār ir – iepriekš nodarbinājām algotos bezdarbniekus, par kuru algām pašvaldībai bija jāmaksā nodoklis, pašu algu viņiem maksāja valsts. Līdz ar to varam ietaupīt budžeta līdzekļus, tāpēc šo projektu vērtēju ļoti pozitīvi, – komentēja Guntis Ķeveris. Viņš arī norādīja, ka problēmas bijušas tikai ar vienu bezdarbnieku, ko nācies atlaist, daži no darba atteikušies jau pirmajās dienās, kad uzzinājuši, kas īsti būs jādara.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 03.11.2009.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px