26. martā Bērzaunē notika Madonas prāvesta iecirkņa draudžu paplašināta sapulce.
Parasti uz prāvesta iecirkņa sapulcēm tiek aicināti mācītāji un draudžu priekšnieki. Šoreiz uz sapulci tika aicināti arī draudžu locekļi. Uz to devāmies arī mēs – LELB Lubānas draudzes delegācija.
Lai gan Bērzaune mūs sagaidīja ar asu, aukstu vēju un slidenu baznīcas kalniņu, tas mūsu pacilāto garastāvokli ne drusciņ nemazināja. Ieejot baznīcā, viss liecināja, ka esam gaidīti. Sapulce sākās ar dievkalpojumu Bērzaunes baznīcā, ko vadīja Rīgas un Latvijas arhibīskaps Jānis Vanags. Savā sprediķī arhibīskaps skaidroja grēka nozīmi cilvēka dzīvē. Viņš minēja, ka cilvēks sava mūža 70 gados nogrēkojas 80 tūkstoš reižu. Arhibīskaps uzsvēra, ka lepnība ir lielākā grēku dzemdētāja. Lepnībai ir sveša piedošana. Tā neļauj mums piedot. Uz mums izdarīto sitienu lepnības iespaidā atbildam ar dubultu sitienu, kas ir liels grēks. Arhibīskaps sacīja: „Neraugoties uz to, ka dievkalpojumos grēki tiek piedoti, lielākais grēku piedevējs ir katra cilvēka sirdsapziņa."
Dievkalpojumā amatā tika ievests Madonas prāvesta iecirkņa prāvests Hanss Jensons. Madonas prāvesta iecirknī ir 11 draudžu. Arhibīskaps Jānis Vanags klātesošos iepazīstināja ar prāvesta galvenajiem pienākumiem. Prāvests ir arhibīskapa pārstāvis savā iecirknī. Reizē viņš ir draudžu pārstāvis kapitulā. Piedalās virsvaldes sēdēs. Tiešajos pienākumos ir arī informācijas aprites nodrošināšana. Draudzes mācītāja prombūtnes laikā nodrošina ar aizvietotāju. Regulāri sasauc konventus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.04.2011.
Autors: IMANTS ZEMBERGS