Madonas prāvesta iecirknis jau otro gadu rīko plašu un atraktīvu sadraudzību – draudžu dienas.
Pagājušajā gadā tās norisinājās Vestienā pie Kāla ezera, šogad visi tika pulcināti Praulienas atjaunotajā mācītājmuižā. Pasākumu apmeklēja draudžu locekļi no 12 draudzēm, un kopā laiku baudīja vairāk nekā 100 cilvēku. Šā gada temats – lūgšanas pieredze un disciplīna.
Pieaugušajiem bija iespēja pabūt Lūgšanu dārzā. Te ieraudzījām un izjutām sevi kā dzīvības svētumu un citus cilvēkus kā mirdzošas rasas lāses. Tas bija ceļš, kurā tiek noslaucīti putekļi, ceļš, kurā viss patiesi skaistais iemirdzas, atgūst īsto nozīmi. Tas bija kaut kas trausls, bet vienlaikus spēcīgs. Lūgšanu dārza izjušana, pārdomas sevī ar basām kājām, svecīti rokā rudenīgo smaržu ieskāvumā bija neaizmirstams stiprinājums. Pieaugušie varēja arī noklausīties Vestienas, Ērgļu un Bērzaunes draudžu mācītāja Kaspara Eglīša lekciju „Mūsu Tēvs debesīs – privilēģija būt familiāriem", kā arī Madonas prāvesta Hansa Jensona lekciju „Par lūgšanu dievkalpojumā, liturģijā un stundu lūgšanas". Pēc lekcijām risinājās viedokļu diskusijas. Viena no frāzēm, kas lika aizdomāties, bija par to, ka daudzi cilvēki mūsdienās ir izsalkuši pēc ticības un tic tik daudz kam, dara dažādas lietas, bet neatrod īsto, kam ticēt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.08.2012.
Autore: REGĪNA PAEGLE
Foto no pasākuma