Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Madonas BJC svin skaistu jubileju

INESE ELSIŅA

Autors • 09.01.2017.

Madonas BJC svin skaistu jubileju
Burtu lielums

Šogad uz savas pastāvēšanas 50 gadu vēsturiskajiem līkločiem atskatās Madonas bērnu un jauniešu centrs (BJC).

Madonas novada multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „Kubs" iekārtota izstāde, kurā vairākos simtos fotogrāfiju atspoguļota Madonas BJC dzīve. Jubilejas zīmē notika un vēl notiks dažāda veida pasākumi. Centrālais no tiem ritēja 6. janvārī, kad rīts iesākās ar izzinošām orientēšanās sacensībām jauniešiem „Soļi pilsētā" un diena noslēdzās ar sirsnīgu dzimšanas dienas pasākumu „Namiņam – 50".
Uz sarīkojumu „Kuba" zālē tika aicināti esošie un bijušie Madonas BJC darbinieki, kā arī iestādes tuvākie sadarbības partneri. Neformālā gaisotnē visi klātesošie baudīja pulciņu sagatavotos priekšnesumus un savstarpēju satikšanās brīdi.
Piecdesmit gadu laikā iestāde, protams, piedzīvojusi milzu pārmaiņas, ko noteikušas gan vēsturiskās un sociālās izmaiņas, gan reformas izglītības sistēmā. Neraugoties uz pārmaiņām, namiņš visos laikos pratis pastāvēt un ar saviem pakalpojumiem sabiedrībai būt nepieciešams. Pilsētas deviņās ēkās šo gadu laikā bērni un jaunieši dažādu pulciņu ietvaros piedzīvojuši izjūtu prieku un košumu. Un ik reizi, kad bērns gūst jaunas zināšanas vai atklāj ko jaunu, viņa sirds laimē dejo.
– Brīnišķīgā laikā Madonas bērnu un jauniešu centrs svin savus svētkus, – uzsvēra iestādes direktore Gunita Kļaviņa. – Ir aizvadīta pilsētas 90 gadu jubileja, esam iesoļojuši 2017. gadā, kas ir īpašs ar to, ka oficiāli tiks atklāta Latvijas simtgade. Simtgadi 4. maijā iezīmēs Baltā galdauta svētki, bet mums Baltā galdauta svētki ir šodien. Baltais galdauts simbolizē kopības izjūtu: garāku vai īsāku laika posmu visi esam kopā strādājuši, piedzīvojuši dažādus notikumus, piepildījuši sapņus un izkopuši tradīcijas. Lai iestāde pastāvētu un izaugtu līdz apaļai jubilejai, tradīcijas ir nepieciešamas, tāpat nepieciešamas noteiktas pamatvērtības, uz kurām pastāvēt. Paldies visiem bijušajiem un esošajiem darbiniekiem, kas veidojuši kopības mirkļus!
Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters savu uzrunu iesāka ar tēlainu apzīmējumu, ka esam sapulcējušies rūķīšu namiņā, un arī telpa ir tā, kas ļauj justies mājīgi. – Piecdesmit gadu piedzīvo ne jau visas iestādes. Piecdesmito jubileju svin tikai tie, ko sabiedrība novērtē, kam konkrētā iestāde ir vajadzīga. Jūs darāt svētīgu darbu, jo audzināt mūsu jaunatni. Zināšanas, ko bērni gūst skolā, ir svarīga lieta, bet tā nav vienīgā sfēra, kas dzīvē nepieciešama. Bērnu un jauniešu centrā veidojas prasmes un iemaņas, kas cilvēkus veido par personībām. Paldies visiem, kas stāvējuši pie iestādes šūpuļa, kas tajā strādājuši, un paldies skolotājiem, kas darbu turpina, uzķerot to noti, kas bērniem un jauniešiem šajos laikos ir nepieciešama, – vēstīja domes priekšsēdētājs, citējot domu, ka nav jau nekāda māka būt laimīgam, ja esi optimists, – „un jūs tādi esat".
Turpinājumā uz ekrāna tika parādītas deviņas Madonas pilsētas ēkas, kurās darbojušies BJC pulciņi un to pedagogi. Atmiņās par skolotāja gaitām dalījās vairāki pedagogi. Keramiķis Jānis Seiksts vēstīja, ka skolotājam idejas pienes arī bērni, tieši viņi ir milzīgs radošais potenciāls. Jautāts, vai keramika ir modē un ir pieprasīta, atbilde skanēja ar plusa zīmi: – Protams! Jo krūzes un šķīvji tāpat kā zeķes un cimdi būs vajadzīgi vienmēr!
Uz jautājumu, kādi bija bērni pirms desmit gadiem un tagad, Danute Vēze atbildēja, ka viņa mazos mīl aizvien vairāk. „Mani bērni ir izauguši, bet tie, kas atnāk uz nodarbībām, vienmēr ir mazi." Kā skaistāko, kas zīmējot un gleznojot bērnos attīstās, skolotāja nosauca patstāvību un radošumu. Uz jautājumu, kas skolotājam jādara, lai neapniktu savs darbs, atbilde skanēja – jāmīl dzīve.
Uz ekspressarunu tika aicināta arī bijusī Madonas BJC direktore Leontina Brenčeva. Uz pirmo jautājumu, kas pionieru laikos bija svarīgi darbā ar bērniem, atbilde skanēja – strādāt godprātīgi. Vaicāta, kas šajos laikos skolotājam ir nozīmīgi, Leontina Brenčeva atbildēja, ka jābūt vispusīgam. „Ārpusklases skolotāju darbs ir nenovērtējams un nesamaksājams. Paldies visiem par kopā nostrādāto laiku, un mana atziņa ir vienkārša –
ja, darbu darot, savu sirdi atdosi citiem, viņi to atdos arī tev."
Iestādi svētkos sveica SEB bankas Madonas filiāles vadītāja Inga Leimane, atklājot, ka arī pati savulaik bija audēju pulciņa dalībniece, savukārt šajos laikos BJC pulciņus apmeklē viņas meitas. Dāvanā namiņam tika dāvāti divi tūkstoši eiro tehniskās jaunrades pulciņu materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai.
VISC direktore Agra Bērziņa, sveicot jubilārus, pasniedza Atzinības rakstu vairākiem Madonas BJC pedagogiem: Danutei Vēzei, Rimai Smoļskai, Inārai Meikališai, Dacei Sinātei, Aijai Vanagai, Laimdotai Jansonei, Ērikai Tropai, Ingūnai Tihomirovai un iestādes direktorei Gunitai Kļaviņai. Madonas BJC Atzinības rakstu saņēma iestādes saimnieks Māris Grāvītis.
Pasākuma otrajā daļā spēlēja grupa „Sniegavīri", un ar aktivitātēm iepriecināja Nacionālā teātra aktieris Toms Liepājnieks.

10.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px