2. maijā Madonas novada pašvaldības zālē Valsts zemes dienesta (VZD) 20 gadu jubilejai tika veltīta reģionālā konference.
Konferenci Madonā atklāja VZD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga. VZD no pagājušā gada decembra līdz šā gada maijam ar dažādiem pasākumiem atzīmē 20 gadu jubileju. Sagaidot 20. gadadienu, īpaša uzmanība ir pievērsta zemes reformas tēmai, kas sākotnēji ir bijusi viena no galvenajām dienesta funkcijām. VZD 20 gadu jubilejai veltīto pasākumu mērķis ir iepazīstināt reģionālos sadarbības partnerus un sabiedrību ar 20 darbības gados paveikto, kā arī iezīmēt būtiskākās nākotnes ieceres sniegto pakalpojumu pilnveidošanā un attīstībā. – Svinot dienesta 20 gadu jubileju, lielu uzmanību veltām zemes reformai, kas bija mūsu sākotnējais uzdevums. Zemes atdošana privātīpašumā Latvijai bija viens no svarīgākajiem uzdevumiem, jo privātīpašums ir viena no neatkarīgas valsts pamatvērtībām. Vai tagad pat kāds skolasbērns varētu iedomāties, ka zeme var nebūt īpašumā. Zemes reformas īstenošanu nedrīkst aizmirst, tas ir jāatgādina nākamajām paaudzēm. Toreiz nemaz nebija tik daudz normatīvo aktu, kuri regulētu, kas un kā ir jādara, bet ar lielu uzdrīkstēšanos, neskaitot darba stundas, zemes reforma ir paveikta. Kadastra reģistrā var atrast informāciju par ikvienu īpašumu, – par sadarbību Elita Baklāne-Ansberga pateicās pašvaldību darbiniekiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.05.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto