Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonā viesojas kolēģi no Balviem

Redakcija

Autors • 15.10.2009.

Madonā viesojas kolēģi no Balviem
Burtu lielums

Otrdien Madonā viesojās četru cilvēku delegācija no Balviem, lai klātienē vērotu un uzzinātu par Madonas mūzikas skolas, māk-slas skolas, novadpētniecības un mākslas muzeja un sporta halles darbību. Katram no viesiem bija atšķirīga ieinteresētība apmeklējumā, jo viņi pārstāvēja dažādas jomas.

Pirmā pieturvieta – Madonas mūzikas skola – bija tuvāka Balvu mūzikas skolas direktoram, novada domes deputātam Egonam Salmanim, kas turklāt ir arī pūtēju orķestra diriģents. Viņš un pārējie delegācijas dalībnieki atzinīgi vērtēja Madonas mūzikas skolas direktora Arta Kumsāra darbību un sasniegto. Viņš, starp citiem veikumiem, izcīnījis speciāli konstruētu skapju iegādi mūzikas skolas bibliotēkas vajadzībām, kuros krāj latviešu komponistu notis. Artis Kumsārs skaidroja:
– Esmu iecerējis savākt visas latviešu mūziķu un komponistu notis, ne tikai profesionālo, bet arī „kaktu komponistu". Talantīgu cilvēku ir daudz, Madonas mūzikas skolā vien ir 10 pedagogu, kuri raksta un aranžē mūziku, turklāt labu mūziku.
Šāda atdeve darbam un uzņēmība piemīt reti kuram, secināja balvenieši.

– Valstī nav tādas nošu krātuves, kāda ir pie jums, Madonā. Lai to visu izdarītu, kādam tas ir jāgrib un jāiegulda milzīgs darbs. Pie jums nav 100 gramu kultūras, Madonā tā mērāma kubikmetros. Galvenais, lai cilvēki šos pūliņus novērtē; mūsu valsts diemžēl turas tikai uz fanātiska darba, – atzina Balvu novada pašvaldības izpilddirektore Inta Kaļva.

Viņu, apmeklējot Madonu, ļoti interesējis mūsu novadpētniecības un mākslas muzejs, jo Balvu novada muzejs drīzumā būs iekārtojies pilnīgi jaunās telpās, tāpēc jādomā, kā tās maksimāli izmantot. Izpilddirektore turpināja: – Vēlos domāt par nākotni novada aspektā. Ir jau arī muzejs Balvu Valsts ģimnāzijā un vēstures muzejs Tilžas pagastā. Tagad interesē, kā noslogot lielas telpas muzeja vajadzībām. Mans muzeja nākotnes redzējums ir, ka viss atrodas zem viena jumta. Līdz šim mūsu novadā novadpētniecība nebija tik izteikta, vairāk tika vākti materiāli par pilsētu.


Vairāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2009.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px