Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni 24. un 25. maijā devās mācību ekskursijā uz Igauniju un Somiju.
Ekskursijas pirmajā dienā nedaudz apskatījām Igaunijas kūrortpilsētu Pērnavu, tās skaisto sakopto pludmali. Pēc tam ceļš veda uz burvīgo Keilas ūdenskritumu un jūras stāvkrastu netālu no Tallinas. Kad bijām Tallinā, gide aizveda uz vecpilsētu. Jāsaka, ka jutāmies gluži kā Vecrīgā. Apskatījām torņus: Garo Hermani, Resno Margaritu, Līnas pieminekli, rātslaukumu, valdības ēku, izgājām pa šaurāko ieliņu. Pēc tam mums tika atvēlēts nedaudz brīvā laika tirdzniecības centru iepazīšanai un vakariņām. Kad visi bijām sapulcējušies, autobuss mūs aizvizināja uz viesnīcu „Stroomi", kurā tad arī nakšņojām. Par gulēšanu pirmajā brīdī neviens īsti nedomāja, raisījās sarunas, tika skatīts Eirovīzijas 2. pusfināls, spēlētas spēles.
Otrā rītā pēc kārtīgām brokastīm devāmies uz prāmi. Ceļš uz Helsinkiem ar „Viking Line" ilga gandrīz 3 stundas, un šajā laikā varēja iepazīties ar prāmi un tā piedāvātajām iespējām, baudīt jūras līča plašumus, sauli un vēju uz augšējiem klājiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2012.
Autores: OLITA LŪSE,
11.c klase audzēkne
AIJA ŠMEISA,
audzinātāja