Šodien, 22. martā, pulksten 10 Madonā norisināsies starpnovadu konference „Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos Austrumos".
Konferences ievadā Madonas pilsētas kultūras namā tās dalībniekus uzrunās Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, Madonas politiski represēto biedrības priekšsēdētāja Elza Serdāne, RTU profesors Jānis Vanags, kā arī Latvijas Politiski represēto apvienības nodaļu vadītāji un pārstāvji.
Konferences turpinājumā notiks skolēnu pētniecisko un radošo darbu prezentācijas, kā arī to izvērtēšana, kas noslēgsies ar pateicību pasniegšanu pētniecisko un radošo darbu autoriem. Konferences laikā tās dalībnieki varēs apmeklēt izstādi Madonas mākslas skolā, noskatīties Imanta Pulksteņa videofilmu „Pēdas" (kultūras nama lielajā zālē) un iepriekšējo četru gadu konferenču Balvos, Cesvainē, Gulbenē un Alūksnē videomateriālus (kultūras nama un jauniešu centra telpās), noklausīties Brigitas Balodes referātu „Liecības par 1941. un 1949. gada deportācijām Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā" un grāmatas „Caur sirdi plūstošā dzīve" autores Intas Vilkas prezentāciju, kā arī noskatīties nodibinājuma „Fonds Sibīrijas bērni" piedāvāto Dzintras Gekas 2012. gada brauciena uz Tālajiem Austrumiem videomateriālus un ieklausīties Rīgas pilsētas Kurzemes priekšpilsētas represēto nodaļas pārstāves Annas Gaigules stāstījumā (visi minētie pasākumi norisināsies kultūras nama lielajā zālē).
Konferences noslēguma daļā pēc pētniecisko un radošo darbu autoru apbalvošanas dalībnieki pieņems kopīgu rezolūciju un dosies uz komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietu pie Šķeltā akmens Saules ielā, kur pulksten 17.30 tiks rīkots piemiņas brīdis.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS