Noslēdzies „Lattelecom" uzsāktais projekts "WiFi skolās", kura laikā ierīkoti 100 bezmaksas WiFi punkti. Madonā un Madonas novadā WiFi ierīkots vairākās izglītības iestādēs: Madonas pilsētas 1. vidusskolā, Madonas Valsts ģimnāzijā, Kalsnavas pamatskolā, Ērgļu Profesionālajā vidusskolā, Lubānas vidusskolā, Cesvaines vidusskolā un Varakļānu vidusskolā. Tā kā skolu izrādītā interese ir liela, „Lattelecom" ir nolēmis projektu turpināt un aicina skolas pieteikties bezmaksas WiFi ierīkošanai.
„Lattelecom-free" skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs katru mēnesi ievērojami audzis. Piemēram, Madonas pilsētas 1. vidusskolā pusgada laikā lietotāju skaits ir gandrīz dubultojies, savukārt pieslēgšanās skaits maija mēnesī visās skolās pilsētā un novadā kopā bija vairāk nekā 1000 reizes. Unikālo lietotāju skaits visās projektā iesaistītajās mācību iestādēs pēc nepilna pusgada lietošanas mēnesī sasniedz vidēji 6000 un pieslēgšanās skaits mērāms vidēji 65 tūkstošos reižu mēnesī.
Madonas pilsētas 1. vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Lidija Butlere pastāstīja, ka skolas mācību darbā ļoti daudz tiek izmantotas dažādas aplikācijas, tāpēc WiFi lieti noder.
– Ar bezvadu interneta palīdzību ir atrisināta virkne problēmu, kas saistītas ar sekmīgu pasākumu, semināru un citu notikumu organizēšanu, jo vairs nav jādomā par interneta pieejamību dažādās skolas telpās. Arī no jauniešiem esmu dzirdējusi tikai pozitīvas atsauksmes, – saka Madonas novada Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, piebilstot, ka „mūsdienās, kad apmācība ir virzīta uz interneta tehnoloģiju augšupeju, WiFi skolā ir liels solis uz priekšu".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.07.2014.
Autore: LĪGA BITE,
"Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja