Rit ceturtais gads EKO skolu programmā. Šogad strādājam pie tēmas „Veselīgs dzīvesveids". Darbojamies visa gada garumā, iesaistoties dažādās aktivitātēs un konkursos. Jau mācību gada sākumā pieteicāmies Zaļās jostas konkursā „Šķiro pats un māci citus!" (izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas sacensībās).
Iesaistāmies projektā „Meža dienām – 80". Piedalījāmies jauno vides pētnieku konkursā „Skolēni eksperimentē", un 21. februārī rajona konkursā mūsu skolēni ieguva 1. vietu.
Projektu dienas esam ieplānojuši februārī un aprīlī. Katra klase ir izvēlējusies savu apakštematu tēmai „Veselīgs dzīvesveids": 1. klase – „Mans uzturs", 2. klase – „Zobi", 3. klase – „Apkārtējā vide skolā – mūsu veselības ķīla", 4. klase – „Ēdīsim veselīgi", 5. klase – „Veselā miesā – vesels gars", 6. klase – „Zāļu tēja", 7. klase – „Uzturs", 8. klase – „Atkarības" un 9. klase – „Stress".
Pirmās projekta dienas notika no 27. līdz 29. februārim. Katra klase strādāja pie savas tēmas izpētes un uzsāka materiālu sagatavošanu darba prezentācijai.
27. februārī pie mums bija Madonas rajona padomes galvenā speciāliste veselības aprūpes jautājumos daktere Gunta Andžāne. Viņa tikās ar 1.-4. klašu un 5.-9. klašu skolēniem. Nodarbības bija interesantas un pakārtotas mūsu tēmai. Bērni no lektores saņēma interesantus izziņas materiālus. Mazie skolēni darbojās ļoti aktīvi, iesaistījās sarunā un diskusijā. Lielāko klašu audzēkņi arī nebija tikai malā sēdētāji.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.03.2008.
Autore: VERA GUTĀNE
Vestienas pamatskolas
direktore
JURA ŠVARCA foto