Lai rosinātu skolēnus aktīvi iesaistīties atkritumu apsaimniekošanas jautājumu risināšanā savā pašvaldībā, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Izglītības satura un eksaminācijas centru no šā gada oktobra līdz 2008. gada martam organizē konkursu 7.-9. klases skolēniem „Nopirki, izlietoji un tālāk?".
Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jāveic situācijas izpēte pašvaldībā par izlietotā iepakojuma, nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču atkritumu apsaimniekošanu, jāizstrādā un jāīsteno projekts, piedāvājot risinājumu kādai no atklātajām problēmām, un jāorganizē pasākums savu skolasbiedru un/vai vecāku izglītošanai par jautājumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgu attīstību un atkritumu šķirošanu.
Konkursā var piedalīties vispārizglītojošo un interešu izglītības iestāžu audzēkņu komandas (7.-9. klase), katrā komandā 4-15 dalībnieku.
Tā kā konkursa mērķi saistīti ar skolēnu prasmju attīstīšanu projektu plānošanā un īstenošanā, pedagogi aicināti apvienot dalību konkursā ar gatavošanos projektu nedēļai savā skolā.
Konkursa galvenā balva būs dators ar programmatūru un printeris. Katrs uzvarētājkomandas dalībnieks saņems USB atmiņas karti, dāvanu saņems arī komandas konsultants (skolotājs). Būs veicināšanas balvas trīs labāko darbu komandu dalībniekiem un skolotājiem.
Konkurss „Nopirki, izlietoji un tālāk?" norisinās vides izglītības programmas „Zaļā punkta skola" ietvaros.
Šodien, 8. novembrī, Latvijas Zaļais punkts savukārt viesojas Madonas pilsētas 2. vidusskolas sākumskolā, kur iepazīstina skolēnus un pedagogus ar grāmatu „Rūķis šķiro". Grāmata tapusi sadarbībā ar apgādu „Jumava", un tā paredzēta pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņiem. „Rūķis šķiro" ir ne tikai interesanta lasāmviela, bet var kalpot kā mācību palīglīdzeklis pedagogiem, stāstot bērniem par atkritumu šķirošanu un vides saudzēšanu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2007.
Autore: INESE ELSIŅA