Madonas mākslas skolas audzēkņiem un J. Norviļa mūzikas skolas koklētāju ansamblim 18. decembris vēl ilgi paliks atmiņā, jo tā bija diena, kad teju visi Latvijas valdības ministri, ar pašu premjeru Valdi Dombrovski, mācījās no madoniešiem greznot svētku egli.
Valdības Ziemassvētku egli Rīgā nākamajās nedēļās bagātinās ziemas saulgriežu rotājumi. Uzrunājot klātesošos ministrus, Madonas mākslas skolas direktore Marika Zeimule salīdzināja etnogrāfiskos eglīšu rotājumus ar mums pašiem: „Puzuris ir daudzšķautņains, kā mūsdienu Latvijas sabiedrība. To saista atsevišķi elementi, kas viens otru balsta, tāpēc novēlējums arī mums vienam otru atbalstīt, lai mēs būtu viens vesels."
Svētku egli rotā mākslas skolas bērnu un pedagogu darinātie košie dziju puzuri, kas atspoguļo tautastērpu un cimdu rakstu krāsas.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, madoniešu pamācīts, darināja dzijas puzuri un saulīti, norādot, ka tradīciju pārmantojamība mūsdienās ir ļoti nozīmīga, jo tā ir mūsu tautas identitāte. Pirms valdības sēdes puzuru veidošanā bija iesaistījušies teju visi ministri. Labklājības jomu pārstāvošā Ilze Viņķele bija gandarīta par iespēju atsaukt atmiņā bērnībā darinātos rotājumus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.12.2012.
Autors: DAINIS MJARTĀNS