Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Andrejs Edvīns Feldmanis, kas veic pētījumu un veido dokumentālo filmu par latviešu leģionāriem Zedelgemā, lūdz sabiedrības palīdzību faktu noskaidrošanā.
Otrā pasaules kara beigās Sabiedroto gūstā angļiem padevās 11 727 latviešu leģionāri, kas tika novietoti karagūstekņu nometnē Beļģijā, Flandrijas provinces pilsētiņā Zedelgemā. 1946. gada 6. aprīlī Padomju Armijas pārstāvjiem angļi nodeva 199 karavīrus, kuri brīvprātīgi vēlējās atgriezties dzimtenē. Apmēram 30 latviešu leģionāru tika atvesti uz Rīgu un novietoti filtrācijas nometnē Ganību dambī 40. Okupācijas muzejs lūdz atsaukties šos karavīrus, viņu tuviniekus vai personas, kuras kaut ko zina par šo notikumu (tālrunis saziņai 66117657).
– Dokumenti ir, bet mums vajag dabūt cilvēkus. Mūs interesē, kas ar šiem leģionāriem notika tālāk, – uzsver pētnieks A. E. Feldmanis.
Filmu „Zedelgema" paredzēts pabeigt šā gada rudenī, pirmizrāde notiks 11. novembrī kinoteātrī „K. Suns".