Pēc svētkiem, kas sākotnēji sagādāja bažas palīdzības dienestiem garo brīvdienu dēļ, nākas secināt, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem Jāņi ir pagājuši necerēti mierīgi.
Kā informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma, laikā no 23. līdz 25. jūnijam reģiona teritorijā reģistrēta informācija par 115 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. 27 gadījumos ir reģistrēta informācija par savstarpējiem konfliktiem, kuru laikā dažādus miesas bojājumus guvušas personas, kas vēlāk pēc palīdzības vērsušās medicīnas iestādē. Lielā daļā šo gadījumu konfliktā iesaistītie bijuši alkohola reibumā, arī Madonas reģionā divi vīrieši svētku laikā sadurti. Reģistrēta informācija par 31 gadījumu, kad transporta līdzekļa vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Minētajā laika posmā kopā pārbaudīti 2182 transporta līdzekļa vadītāji. Līgo dienā un naktī uz 24. jūniju pārbaudīti 1358 vadītāji. Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš secināja: – No policijas viedokļa jāsaka, ka šie Jāņi, īpaši jautājumā par ceļu satiksmi, ir aizvadīti mierīgi. Pēc ilgiem laikiem Līgo svētku svinēšanas laikā nav bijis neviena bojāgājušā, kas, protams, ļoti priecē. Tas vieš cerību, ka sabiedrība ir sapratusi, kā ir jāsvin, kā jāuzvedas pēc svētkiem, pieskata cits citu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.06.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA