Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Lielo talku pārceļ uz 27. aprīli

Redakcija

Autors • 03.04.2013.

Burtu lielums

Esam piedzīvojuši baltākās un sniegiem bagātākās Lieldienas pēdējos gadu desmitos. Ziema negrib atkāpties, bet, neraugoties uz vēl visai biezo sniega kārtu marta beigās, Lielās talkas organizatori Rīgā turpina gatavoties talkai. Tā gan, kā „Staru" vakar informēja Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, notiks nedēļu vēlāk, jo visā Latvijā Lielā talka no 20. aprīļa tiek pārcelta uz 27. aprīli.

– Nupat šādu ziņu esam saņēmuši no Lielās talkas organizatoriem. Pirms tam pašvaldību vidū notika aptauja, un lielākā daļa bija par to, ka talkas diena ir jāpārceļ vismaz par nedēļu. Turklāt nav īstas pārliecības, ka attiecībā uz Madonas novadu arī 27. aprīlī būs sakopšanas darbiem piemēroti laikapstākļi. Skatīsimies, kāds būs laiks, un atkarībā no tā arī pieņemsim lēmumu. Ja būs dubļi, iespējams, teritoriju sakopšana noritēs citā dienā. Pagaidām nevaru nosaukt arī konkrētas talkošanas vietas, šī informācija vēl tiks apkopota. Pāris cilvēku ir pieteikušies, kas vēlas organizēt Lielo talku, bet trešdien, 3. aprīlī, ir paredzēta tikšanās ar pagastu pārvalžu vadītājiem, tad arī pārrunāsim šo jautājumu, – pastāstīja Āris Vilšķērsts.
Arī Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce, vaicāta, vai ziemīgie laikapstākļi šā gada pavasarī ietekmēs teritoriju sakopšanas darbus, atzina, ka tie, protams, tiks ņemti vērā.
– Pagaidām skaidrs ir viens – arī šogad Madonas pilsētā noritēs gan tradicionālā sakopšanas talka, gan Spodrības mēnesis. Cerēsim, ka līdz izsludinātajai Lielās talkas dienai sniegs nokusīs, kaut gan vēl pirms Lieldienām sinoptiķi solīja naktīs diezgan stipru salu. No tā, kā kusīs sniegs, būs atkarīga arī Spodrības mēneša izsludināšana. Visticamāk, tas varētu notikt kādu nedēļu pirms Lielās talkas dienas vai varbūt pat pēc tās, līdz ar to Spodrības mēnesis salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem varētu iesniegties maijā. Katrā ziņā arī šogad iedzīvotāji īpašumu uzturēšanas nodaļā varēs saņemt lielos maisus dārza atkritumiem, ko pašvaldība izvedīs bez maksas. Tos izsniegsim, negaidot pat īpašu lēmumu, jo tā Madonas pilsētā ir kļuvusi par tradīciju daudzu gadu garumā, – tiklīdz būs sākusies teritoriju un māju pagalmu sakopšana, tad, kad visur būs nokusis sniegs un laikapstākļi ļaus veikt pavasara sakopšanas darbus. Mums ir arī daudz pastāvīgo klientu, kas pašvaldības noteikto kārtību ir labi ielāgojuši, un daļa no viņiem par iespējām saņemt lielos maisus dārza atkritumiem interesējas arī rudenī, – informēja Gita Lutce.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px