Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lauku labumi – Madonas centrā

Redakcija

Autors • 17.10.2012.

Lauku labumi – Madonas centrā
Burtu lielums

Pagājušajā sestdienā, 13. oktobrī, Madonas Saieta laukumā atkal ņudzēja kā lielā skudru pūznī, jo notika tradicionālais rudens gadatirgus "Kartupeļu svētki".

Jau 14. reizi Madonā turpinājās savulaik "Ziemeļu naftas" aizsāktā tradīcija – rudenī vienuviet sapulcināt pilsētniekus ar lauciniekiem, pircējus ar tirgotājiem un, kā uzsvēra svētkos uzaicinātais Dailes teātra aktieru ansambļa "Ilga" trio, kartupeļu novācējus ar audzētājiem. Nekur citviet Latvijā Kartupeļu svētku nav, tāpēc uz Madonu bija atbraukuši lauku produkcijas audzētāji, mājražotāji un amatnieki no Vidzemes, Latgales un Zemgales.
– Ar svētkiem esmu ļoti apmierināta, jo izdevās ļoti bagātīgs tirgus – piedāvājumā bija liela dažādība. Amatnieku un lauku saimnieku vien bija ap simt, no tiem – 15 lauku saimnieku, kuri piedāvāja kartupeļus. Tā kā tirgus nodeva zemniekiem, mājražotājiem un amatniekiem bija simboliska – 1 lats, Madonā izdevās sapulcināt tik daudz dārzeņu, ābolu, pašceptās maizes, siera, medus, dzērveņu, kūpinājumu, augļu koku, krūmu, dekoratīvo augu stādu, mārtiņrožu, cidoniju, smiltsērkšķu sulas, ķiploku un sīpolu tirgotāju. Man prieks, ka kartupeļu audzētāji, zemnieki labi varēja pārdot savu produkciju, un dažiem tās pat aptrūkās. Bija arī interesanti metālkalumi no Mārupes, keramika un pinumi, koka izstrādājumi u. c. Pilsētniekiem bija lauku labumu izvēle, varēja arī degustēt. Netrūka arī rūpniecības preču pārdevēju, to šoreiz gan bija mazāk, jo daļa bija aizbraukuši uz tirgu Balvos. Turklāt mūs lutināja arī Dieviņš, uzdāvinot labu laiku, jo todien nelija, – pasākumu vērtēja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma.
Mūsu novada ražotājiem bija savs kopīgs jumts – liela telts ar uzrakstu "Ražots Madonas novadā", ar ko Madonas novada ražotāji uzsāka pievērst uzmanību vietējai produkcijai, kopīgi piedaloties Simjūda gadatirgū Valmierā. Kartupeļu svētkos vienoti Madonas novada ražojumus prezentēja Bērzaunes pagasta z/s "Līvi", z/s "Aizupes", "Viesūnēni", SIA "TD Sveķi", IK "55 mārītes", SIA "Madonas patērētāju biedrība" ražotne "Madonas maiznieks", z/s "Jaunkalēji", IK "Pūralāde", z/s "Jāņkalni". Tirgus dienā varēja just lielāku pircēju aktivitāti, jo pilsētnieki vēlējās iegādāties ziemai kartupeļus, kas maksā lētāk – vidēji 15 s/kg, bet varēja atrast arī tupeņus par 10 s/kg.
– Ja reiz esi atnācis uz tirgu, tad neskopojies, nopērc kaut ūdenskliņģeri no cepēja rokām, – sacīja kāda sastaptā pircēja. Mēs, kā jau ierasts, lielāku vērību veltījām uz tirgu atbraukušajiem lauku saimniekiem, kartupeļu audzētājiem.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.10.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px