25. martā Madonā Valsts Lauku tīkla pasākuma "Apmācības" rīkotajos datorkursos iesācējiem "Ievads darbā ar datoru lauksaimniekiem" mācījās 17 zemnieku.
Zemnieki bija sabraukuši no visiem bijušā Madonas rajona novadiem. Šie kursi bija domāti iesācējiem, un gūtās zināšanas viņiem noderēs turpmākajā darbā. Ar piedāvāto iespēju – iemācīties darboties ar datoru – lauksaimnieki bija ļoti apmierināti.
Kursanti mācījās pašus datorpamatus, vingrinājās atrast lauksaimniekiem svarīgu informāciju internetā. Turpmāk jārīko kursi un jāiemācās izveidot e-pastu, rakstīt vēstules, saņemt, noformēt un aizsūtīt dokumentus, atrast internetā lauksaimniekiem svarīgo informāciju.
Zemnieki bija ieinteresēti, cītīgi sekoja lektora norādījumiem un centās visu apgūt. Vienīgā problēma – lauksaimnieku sastrādātajās rokās datorpele neklausīja tā, kā gribējās. Tomēr apmācību laikā izdevās arī peli pieradināt un ievingrināt rokas rakstīšanai datorā. Cerams, ka daudzi atradīs iespēju vēl pavingrināties un tad uz nākamajām nodarbībām jau varēs ierasties prasmīgāki.
Ar apmācībām mums veicās sekmīgi, jo pasniedzējs bija Māris Rauda, kam ir liela pieredze un zināšanas datorkursu vadīšanā.
Viduslatvijas LAB darbinieki ir lepni par to, ka mūsu kolēģis, Cesvaines novada lauku attīstības speciālists Māris Rauda, ir pieprasīts lektors. Māris ir apmācījis datorzinībās ne tikai mūsu rajona lauksaimniekus, viņš datorzinību gudrībās ir ievadījis arī Preiļu un Jēkabpils novada zemniekus.
Autore: ANITA BRIŠKA,
Viduslatvijas Lauku attīstības biroja lauku attīstības speciāliste
AUTORES foto