Klāt novembris – viens no gada tumšākajiem mēnešiem, kas ir arī valsts svētku mēnesis.
Šogad atzīmējam Latvijas 96. gadadienu, bet pēc četriem gadiem svinēsim Latvijas 100 gadu, kopš tika izveidota neatkarīga valsts. Skolās un arī sabiedrībā arvien vairāk runājam par nacionālo pašapziņu, par valsts simboliem un par sevi kā vienotu nāciju. Pie krūtīm piespraužam sarkanbaltsarkanās lentītes, un skolēni dodas lāpu gājienā, pieminot latviešu strēlniekus, kas krita Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās, cīnoties par savu zemi. Ir būtiski atcerēties šos notikumus, stāstīt no paaudzes paaudzē, runāt par tiem skolās un bērnudārzos, lai savas valsts vērtību apjaustu ikviens.
Madonas muzeja izstāžu zālēs no 11. līdz 19. novembrim atzīmēsim Latvijas nedēļu. Aicinām skolas vecuma bērnus uz muzeju, lai Latvijas neatkarības vēsturi izzinātu, izspēlējot atraktīvas spēles un veicot dažādus uzdevumus. Palūkosimies uz Latvijas karogu, kam ir vairāk nekā 70 gadu. Jo, tikai uzzinot savas valsts vēsturi, mēs to cienīsim.
Lai pieteiktos Latvijas nedēļas aktivitātēm, zvaniet uz muzeja tālruni 64823844. Vairāk informācijas – muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv, sekojiet mums līdzi arī sociālajos tīklos.
Autore: ZANE GRĪNVALDE,
muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja