Aizvadītais gads Latvijas mazpulkiem bija jubilejas gads, jo apritēja 80 gadu, kopš Latvijā dzima viena no populārākajām bērnu un jaunatnes organizācijām pasaulē – 4H klubi jeb mazpulki.
Decembra nogalē Rīgas Latviešu biedrības namā pulcējās mazpulku pārstāvji no visas Latvijas. No mūsu reģiona piedalījās Goda nominācijas „Augsim" dalībnieki Lelde Stanka (bijušais Ošupes-Rupsalas mazpulks, nominācija iegūta 2004. gadā), Līga Apsēna no Kusas un Ervīns Kalniņš no Liezēres (Goda nominācijas piešķirtas 2009. gadā).
Dalībnieku pulkā bija arī Kusas mazpulka atjaunotāja Marija Borozinska un tagadējā vadītāja Ļuba Apsēna, kā arī Inguna Dūma – Bērzaunes un Maruta Gravāne – Liezēres mazpulka vadītājas.
Svētku programmas videofragmentos kopā ar mazpulku padomes priekšsēdētāju Ilzi Kļavu pārlapojām Latvijas mazpulku vēsturi. Skanīga un sirsnīga bija aktieru ansambļa „ILGA" uzstāšanās, muzikāli piepildīti mirkļi kopā ar Gati Supi (trombons) un Rihardu Bērziņu (klavieres). Interesanta un aizraujoša ritēja eņģeļu veidošanas darbnīca, satraucoša – mazpulku jubilejas Laimīgā loterija. Bija iespēja piedalīties dejās un atrakcijās kopā ar grupu „Lustīgais blumīzers". Visus spēcināja svētku kliņģeris un iemūžināja fotostūrītis, kurā nofotografējāmies pie svētku egles.
Visi ar mazpulkiem saistītie cilvēki šajos svētkos vēlreiz pārliecinājās par mazpulka simbola – četrdaļīgās āboliņa lapas – spēku un ietekmi uz visu paaudžu mūžīgajām vērtībām – gudrību, veselību, labestību un darbu.
Autore: LĪGA GRĀVĪTE,
Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķe
Foto no pasākuma