27. februārī Rīgā, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, notika biedrības "Latvijas Mazpulki" konference.
Šis gads mazpulku vadītājiem un mazpulcēniem norit jubilejas zīmē. To ņemot vērā, uz konferenci ieradās 110 mazpulku vadītāji, pavisam 300 dalībnieku no tālākām un tuvākām Latvijas vietām. Arī Madonas novads aktīvi iesaistījās konferencē, visi novada mazpulki tika pārstāvēti. Klāt bija Madonas pilsētas 1. vidusskolas mazpulks, Mārcienas pamatskolas mazpulks, Bērzaunes pamatskolas mazpulks, Meirānu pamatskolas mazpulks, Kusas pamatskolas mazpulks, Liezēres pamatskolas mazpulks, Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas mazpulks un kaimiņu novada mazpulcēni no Lubānas vidusskolas.
Konferences pirmajā daļā uzaicinātie viesi sveica un apbalvoja dažādu nomināciju mazpulcēnus, to vadītājus. Liels gandarījums par tiem jauniešiem, kuri paši izauguši, piedaloties mazpulku aktivitātēs un tagad vada mazpulku. Prieks par vadītājiem, kuri ilgstoši darbojas ar mazpulcēniem. Atzinīgus vārdus un sveicienus visiem mazpulkiem veltīja Armands Krauze, LR Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs, Laimdota Straujuma, Lolita Čigāne, Mārtiņš Šics (LR Saeimas deputāti), Iveta Grigule (Eiropas Parlamenta deputāte) un Andris Jaunsleinis (Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis).
Konferences darba gaitā atskatījāmies uz padarītajiem darbiem, izstrādātajiem projektiem, pievērsāmies nākotnes darbiem. Dienas gaitā iepazināmies ar Dabaszinātņu centra darbību, piedalījāmies ar klimatu saistītās lekcijās un diskusijās. Kopīgi tikām iepazīstināti ar darba grupas izstrādni par tēmu "Simts gadi Latvijai". Mazpulcēni dažādās darba grupās veica eksperimentus, kā arī veidoja "Latvijas karti" un sveicienus Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Konferences izskaņā baudījām Dūdumu ģimenes svētku koncertu.
Paldies mazpulcēniem un vadītājiem par dalību konferencē, lai radošs šis gads mums visiem!