Jaunie ģeologi, vides zinātnieki un to domubiedri, kas apvienojušies projektā „Latvijas dzīļu atklājēji", īstenoja nebijušu patriotisma kampaņu „Latvija – minerālūdens lielvalsts".
Tās ietvaros ekspedīcijās Latvijā un Eiropā nobraukti vairāk nekā 8000 km, popularizējot, ka Latvija ir viena no dabiskā minerālūdens lielvalstīm pasaulē. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti (LU ĢZZF).
Kā Latvijas minerālūdens simbolu Eiropas ekspedīcijā dzīļu atklājēji izvēlējās vienu no dziļākajiem un senākajiem Latvijā dabiskajiem minerālūdeņiem, kura ūdeni, balstoties uz Baltijā veiktajiem pazemes ūdens izotopu pētījumiem un hidroģeoloģiskās modelēšanas rezultātiem, veido nokrišņi, kas visdrīzāk infiltrējušies Baltijas Ziemeļu daļā pirms aptuveni 20 000 gadu, vēl ledus laikmetā. Ekspedīcijā varēja secināt, ka mūsu dabiskais minerālūdens minerālsāļu ziņā pārspēj ārvalstu ūdeņus, piemēram, sastāvā esošā magnija ir pat vairāk nekā minerālūdeņiem, kas iegūti no vulkāniskajiem iežiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.09.2014.
Informāciju sniedza
INGA RETIĶE un JĀNIS BIKŠE