Keitija Rota uz dzīvi Latvijā pārcēlusies no Anglijas. Nu jau piecus gadus viņa kopā ar ģimeni – vīru un trim bērniem – dzīvo Ērgļos.
Kāpēc šāda izvēle, kā Keitija sevi piepilda Latvijā, par to mūsu saruna. Atbildes uz jautājumiem Keitija sniedza e-pastā, gaidot lidmašīnu uz Ameriku.
– Esmu londoniete, bet Latvijā dzīvoju jau kopš 1998. gada beigām. Pirmoreiz uz Latviju atbraucu 1991. gadā, kad vēl bija Padomju Savienība. 1999. gada janvārī pārcēlos uz Latgali un sāku strādāt par angļu valodas skolotāju. Tur iepazinos ar savu vīru, kas ir amerikānis, un mums piedzima trīs bērni. Ērgļos esam jau piecus gadus. Strādāju gan bērnudārzā, gan sākumskolā, gan Ērgļu vidusskolā. Pamatā vadu mūzikas pulciņus (blokflauta, ģitāra, dziedāšana) un mācos par mūzikas terapeiti Liepājas Universitātē. Nākamgad man būs prakse gan pie bērniem, gan pieaugušajiem, un mani ļoti interesē tēma par mūziku un mākslu kā sabiedrības vienojošo spēku.
– Kādiem notikumiem bagāta būs šī vasara?
– Šobrīd sēžu Vankūveras lidostā Kanādā un gaidu lidmašīnu uz Oregonas štatu, kur atrodas vīra ģimenes lauksaimniecība. ASV mēs būsim līdz augusta beigām, tātad vasara paies Amerikā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.07.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā krājuma