Sociālās kampaņas ietvaros uzņēmums „Lattelecom" apņēmies ar Virszemes TV dekoderiem bez maksas aprīkot gandrīz 150 sociālās aprūpes centru (SAC) Latvijā, un dāvinājumu – dekoderu – ierīkošana šonedēļ pabeigta arī bijušā Madonas rajona teritorijā.
Ar vienu dekoderu Virszemes TV uztveršanai ir aprīkots Madonas pansionāts, SAC „Lubāna", Lubānas veselības un SAC, Barkavas pagasta padomes pansionāts, veco ļaužu un invalīdu pansionāts „Ērgļi", SAC „Kastaņas", Ļaudonas pagasta SAC, Dzelzavas pagasta pansionāts un Cesvaines sociālā dienesta sociālās aprūpes nodaļa. Līdz ar to šo sociālās aprūpes iestāžu iemītniekiem turpmāk būs pieejama jaunā ciparu televīzija, uz ko pāreja sāksies jau 1. martā.
Kā uzsvēra „Lattelecom" komercdirektore Kerli Gabriloviča, uzņēmuma mērķis bija nodrošināt Virszemes TV uztveramību tām sabiedrības grupām, kam televīzija ir ne tikai izklaides, bet arī ļoti būtisks informācijas un socializācijas instruments – pansionātos un SAC. „Lattelecom" ir noslēdzis vienošanos ar LTV1, LTV7, LNT un TV3, un šie kanāli ir iekļauti bezmaksas pakā.
Dzelzavas pagasta pansionāta vadītāja Iveta Apenīte norādīja, ka pie viņiem teju vai katrā istabiņā esot pa televizoram, bet dekoders pievienots tikai kopējam televizoram: – Kad uz remonta laiku būsim pārvākušies uz mazākām telpām, tad būs labi, tad visi varēs skatīties televizoru, bet, kad atnāksim atpakaļ, tomēr būs jādomā par dekoderiem. Paši iemītnieki diez vai tos varēs nopirkt, bet pagaidām vēl par to nedomājam, jo līdz martam ir citas svarīgas lietas darāmas. Katrā ziņā, paldies „Lattelecom" par jauko žestu.
Barkavas pagasta padomes pansionātā dekoders uzstādīts jau janvāra sākumā, un iemītnieki pie brīnumu kastītes jau ir pieraduši un iemanījušies ar to apieties.
– Attēls viennozīmīgi ir labāks, ar iepriekšējo antenu dažus kanālus nevarējām redzēt tik skaidri. Kvalitāti uzlabo arī pirms trim gadiem nopirktais televizors koplietošanai. Protams, arī pie mums iemītniekiem dažās istabiņās ir pa personīgajam televizoram, jo ne visiem ir spēks vai varēšana atnākt līdz kopīgajam televizoram. Bet labi, ka vismaz viens dekoders ir – nepaliksim martā pavisam bez ziņām, seriāliem, raidījumiem, ko tā iecienījuši vecie ļaudis. Par to „Lattelecom" liels, liels paldies.
Telpā pie televizora vietas ir daudz, arī skatītāju netrūkst, bet kaut kā jau tomēr ir iemanījušies sadalīt, kad ko skatīsies, problēmu ar vienošanos nav, – pastāstīja pansionāta vadītāja Ināra Juška.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto