Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lai veiksmēm bagāts un cerīgs jaunais gads!

Redakcija

Autors • 28.12.2009.

Burtu lielums

Gadu mijā mēdzam atskatīties uz iepriekšējā gadā paveikto un jaunajā gadā veicamo.

Aizejošais gads nav bijis viegls nevienam, arī Cesvaines pašvaldībai nācās realitātē pieņemt dižķibeles noteikumus – tika samazināts budžets, algas, amata vienības. Tomēr ir lietas, ar kurām mēs noteikti varam lepoties un atcerēties kā pašvaldības gada notikumus.

Noteikti svarīga ir jaunā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte, pēc kuras Cesvaine ieguva novada nosaukumu un saglabājas kā atsevišķa pašvaldība. Tāpēc arī turpmāk mēs varēsim paši lemt par to, kā strādāt un dzīvot. Arī lēmēji – novada deputāti – ir ievēlēti un jau pa šo pusgadu ir iestrādājušies.

Cesvainei nozīmīgs bija pilsētas astoņsimtgades pasākums, kam nopietni gatavojāmies un kas izdevās. Ir vērts padomāt par ikgadējiem pilsētas svētkiem, jo tie noteikti dod iedzīvotājiem pozitīvas emocijas.

Pie svarīgākajiem veiktajiem darbiem ir jāmin tas, ka beidzot izdevās samaksāt divus gadus ieilgušo parādu par Cesvaines vidusskolas būvniecības darbiem. Turpinājās vairāku lielu un pašvaldībai nozīmīgu projektu realizācija. Tika uzbūvētas un nodotas ekspluatācijā attīrīšanas ietaises Cesvainē, atjaunota Cesvaines bibliotēkas fasāde un jumts, ir iesākts darbs pie kultūras nama fasādes un klātpiegulošā skvēra atjaunošanas. Aizejošajā gadā ir turpinājusies dabaszinātņu projekta realizācija vidusskolā, kā arī telpu un atsevišķu elementu atjaunošana Cesvaines pilī. Pašvaldība ir izremontējusi un ierādījusi jaunas telpas policijas iecirknim.

2010. gadā jau iesāktajiem un vēl nepabeigtajiem darbiem pievienosies pirmsskolas izglītības iestādes siltināšana un siltumtrašu nomaiņa Cesvainē. Un, protams, mums būs vēl aizvien jāmācās dzīvot samazināta finansējuma apstākļos.

Tāpēc, sagaidot Jauno gadu, novēlu visiem novada ļaudīm izturību un pacietību, kā arī labu veselību, lai pārlaistu tuvojošā gada negācijas, bez kurām šajā grūtajā laikā droši vien neiztikt, jo diezin vai tik ātri izdosies tikt ārā no tās smagās realitātes, kurā visi esam. Tas jau nenotiek kā pasakā pēc burvju mājiena. Tomēr novēlu būt arī lepniem par savu Cesvaini, lai ikviens varētu teikt – jā, tie jau drošie un izturīgie cesvainieši!

Lai veiksmīgs un cerīgs jaunais – 2010. – gads!

Autors: VILNIS ŠPATS,
Cesvaines novada domes priekšsēdētājs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px