Apritējuši pieci gadi, kopš nams Madonā, Blaumaņa ielā 17, ko SIA "Lapiņas A" uzbūvēja kā tirdzniecības un biroju ēku, ir adrese sešiem uzņēmumiem, kas kļuvuši par telpu nomniekiem. Tieši pirms pieciem gadiem 8. aprīlī nams tika svinīgi atklāts.
Mājā Blaumaņa ielā 17 kopš tās nodošanas ekspluatācijā mitinās SIA "Sencis" mēbeļu veikals "Sencis", friziersalons "Flamingo", SIA "Kalna Krievlejas" optikas veikals, mazliet vēlāk – 1. maijā – pievienojās SIA "Laikraksts STARS", tad Ritas Ozoliņas zobārstniecības privātprakse, SIA "Danvi" veikals "Magone". Kā sarunā atzina mājas īpašnieks Artis Audže, "lai gan esam daudz, sadzīvojam labi". Blaumaņa ielas 17. namā ir ņemti vērā visi kritēriji, pēc kā vadās potenciālie nomnieki: telpu kvalitāte, atrašanās vieta, kā arī cena.
Par to, kā uzceltais nams kalpo, saimnieks sacīja: – Lielākoties esmu apmierināts ar to, kā viss ir izdevies. Pateicoties tam, ka projektēšanas un būvniecības gaitai pats sekoju līdzi, ka strādāja kompetents būvuzraugs Andris Garančs, kas sniedza padomus, kā arī SIA "Rondita" celtniekiem, izdevusies laba ēka ar labiem energoefektivitātes rādītājiem. Tas ir būtiski šajā laikā, kad visi raugāmies uz izmaksām, un mūsu mājā gan nomas, gan apsaimniekošanas izmaksas ir vienas no zemākajām pilsētā. Priekšrocība ir tā, ka klientu ērtībai jau no sākuma kalpo izbūvētais stāvlaukums.
Kā uzskata Artis Audže, pieci gadi mājai ir tikai pats sākums, jo šis ir ilgtermiņa projekts. Iepriekšējie pieci gadi nemaz nebija vieglākais laiks nozarē: – Ekonomiskās krīzes laikā viegli neklājās nevienam. Bija uzņēmumi, kas pat pārtrauca darbību, līdz ar to Madonā atbrīvojās arī telpas, ko uzņēmumi varētu nomāt. Esmu priecīgs, ka mūsu mājā šo piecu gadu laikā visi seši uzņēmumi jūtas stabili.
Vaicāta, kā Blaumaņa ielā 17 jūtas, mēbeļu veikala "Sencis" vadītāja Inese Janoviča vērtēja: – Jauna ēka, lieli logi, gaišas, siltas telpas. Esam apmierināti gan ar telpu kvalitāti, gan ar atrašanās vietu, jo liekas, ka Blaumaņa iela šobrīd ir kļuvusi daudz apdzīvotāka. Turklāt visas mājas iemītnieki jūtamies kā viens liels kolektīvs. Ir laba atmosfēra, savstarpēja sapratne.
Arī friziersalona "Flamingo" vārdā Inita Bortņikova piebilda: – Mums te patīk – viss ir tīrs, jauns, ir savs silts stūrītis, un izmaksas nav tik lielas, kas ir svarīgi.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto