Vakar gan Latvijā, gan visā pasaulē atzīmēja Starptautisko invalīdu dienu. Šajā dienā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām bija iespēja pastāstīt pasaulei par savām vēlmēm, vajadzībām, iemaņām un tiesībām, kā arī darīt visu, lai tās tiktu respektētas.
Šajā dienā Madonā tika rīkota akcija, kuras laikā invalīdu atbalsta grupa apsekoja ikdienā nepieciešamās iestādes un vērtēja, cik tās ir pieejamas pilsētā.
Par atbalsta grupu stāsta vadītāja Rudīte Kumsāre: – Atbalsta grupa darbojas pavisam neilgi. Pagājušonedēļ notika otrā nodarbība. Gundars Riekstiņš man ieteica piedalīties nodarbībās, kurās apmācīja, kā strādāt ar invalīdiem un atbalsta grupām. Šīs grupas tiek veidotas, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām izietu sabiedrībā un lai cits citam būtu par atbalstu. Darbojoties vienatnē, nav iespējams izdarīt radikālas izmaiņas. Apvienojoties organizācijās un parādot sevi kā spēcīgus un aktīvus kopienas locekļus ar savām vajadzībām, prasmēm un tiesībām, invalīdi var mainīt sabiedrību, kurā dzīvo. Tuvojoties Starptautiskajai invalīdu dienai, izvirzījām mērķi iesaistīties aktivitātēs, kas notiks šajā dienā. Katrā tikšanās reizē ir arī dažādas nodarbības – testi, radošās darbības, sevis pilnveidošana. Cilvēki, kas nāk pie manis, atbalsta grupā jau ir ilgu laiku, bet tagad tas ir nokārtots oficiāli. Visi kopā rakstījām projektu, kas tika atbalstīts. Tā mērķis bija pusgadu nodrošināt invalīdu apmācības. Es biju grupas vadītāja, un jau no tā laika mums ir izveidojušās lieliskas attiecības, tāpēc arī tagad sanākam kopā un darbojamies atbalsta grupā.
Katram cilvēkam par atbalsta grupu ir savs viedoklis. Ir cilvēki, kas to apmeklē labprāt, bet citi turpretī to vērtē atturīgi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.12.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA