Katrs pavasaris atnāk ar ziedēšanu. Necils krūms vai kociņš, varbūt ziedos slīgstošs vesels dārzs – prieks ir par visu pavasara plaukumu un krāšņumu.
Kādam būt šim dārzam un kādus augļus tas nesīs – tas cilvēka ziņā. Izvēle ir gan par koka augumu, zaru vainagu, gan, protams, par augļu izskatu un garšas īpašībām. Ar vēlēšanos iegūt kāroto ir par maz. Vajadzīga arī prasme, zināšanas šī kociņa aprūpēšanā, izveidot to augšanas laikā par sev vēlamo, kas apmierinātu visas mūsu vēlmes un prasības.
Ikdienā mēs ne katrs protam pareizi kopt un veidot sava dārza augļu nesējus. Pastāv iespēja pat neliela mazdārziņa stūrī iestādītai ābelītei veiksmīgi ražot dažādu šķirņu ābolus, pārsteidzot un iepriecinot savu kopēju.
Nekad nav par vēlu mācīties! Tā Madonas pilsētas pensionāru biedrības biedri lēma savā valdes sēdē maijā. Tāpēc klubiņa „Pīlādzītis" kārtējā tikšanās reizē 18. maijā pulksten 13.30 pie mums būs agronoms Matīss Kalniņš, kas pastāstīs par dārza veidošanu, kopšanu, slimībām un iespēju uzpotēt vēlamo šķirni mūsu dārzā augošajam augļu kociņam.
Ciemos būs Madonas pilsētas 2. vidusskolas audzēkņi Anitas Melnupas vadībā ar pavasarīgu koncertu.
Uz tikšanos!
Autore: MARIJA LAPSIŅA,
klubiņa „Pīlādzītis" vadītāja