Arvien tuvāk nāk tas laiks, kad bērni un jaunieši dienas pavadīs nevis skolas solā, bet gan atpūšoties – braucot ar velosipēdiem, spēlējot spēles, peldoties un tamlīdzīgi. Tāpēc, lai skolēnus sagatavotu vasaras brīvlaika atbildīgai un drošai pavadīšanai, Mārcienas pamatskolā 11. maijā norisinājās Drošības diena.
Drošības dienas organizēšanas iniciatīva aizsākās Kalsnavas pamatskolā jau pirms vairākiem gadiem, un, kā uzsver Mārcienas pamatskolas direktore Aldona Gudrīte, lieliskām idejām ir jāiedzīvojas tālāk. Pārņemot pozitīvo piemēru, līdzīgs pasākums norisinājās arī Mārcienā. Drošības dienas organizēšanu paveicis skolas kolektīvs saviem spēkiem, paldies arī vienam no šīs dienas atbildīgajiem Andrim Kupčam.
Skolas padomes pārstāve Ilona Platace pastāstīja par Drošības dienas programmu Mārcienas pamatskolā: – Vispirms notika tikšanās ar Valsts vides dienesta jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Madonas kontroles sektora vecāko inspektoru Edvīnu Gudrīti. Viņš skolēniem pastāstīja par ezeriem, upēm, zivīm, kā arī priekšnoteikumiem, kas jāievēro makšķerējot. Otra tikšanās bija ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas inspektoru Gvido Miķelsonu. Noskatījāmies īsfilmu par ugunsgrēku izcelšanos un kā jārīkojas šādās situācijās. Inspektors demonstrēja ugunsdzēsēju tērpu, un katrs varēja pārliecināties, cik fiziski spēcīgiem jābūt VUGD darbiniekiem, lai tik smagā ekipējumā ne vien pārvietotos, bet vēl arī skrietu, dzēstu ugunsgrēku. Tāpat daudzi bija pārsteigti, cik īsā laikā liesmas var pārņemt mitekli, piemēram, no svecītes. Iepriekš bija šķitis, ka tas ir vairāku desmitu minūšu jautājums, bet šīs lekcijas laikā no īsfilmas un Gvido Miķelsona stāstītā sapratām, ka jau aptuveni pāris minūšu laikā istaba var būt piedūmota un degt ar atklātu liesmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no pasākuma