Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Lai arī krīze, cenšamies palīdzēt”

Redakcija

Autors • 20.06.2009.

“Lai arī krīze, cenšamies palīdzēt”
Burtu lielums

Pašreizējā situācija valstī liek satraukties ne tikai maznodrošinātiem cilvēkiem un bezdarbniekiem, bet arī cilvēkiem, kas vēl strādā. Satraukušies arī sociālo dienestu vadītāji un sociālie darbinieki.

Tāpat kā citās pašvaldībās, arī Cesvaines sociālajā dienestā trūkst līdzekļu pabalstu izmaksai.

Stāsta sociālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Daina Markevica: – Pašlaik mēs maksājam divus obligātos sociālās palīdzības pabalstus – garantētā minimālā ienākumu līmeņa nodrošināšanas pabalstu (GMI) un dzīvokļa pabalstu. Savukārt, pamatojoties uz Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes saistošajiem noteikumiem "Par sociālās palīdzības pabalstiem", pašreiz tiek izmaksāts arī pabalsts pirmklasniekiem, pabalsts donoriem, apbedīšanas pabalsts, pabalsts krīzes situācijā, ārstēšanās pabalsts, pabalsts jaundzimušajiem, pabalsts, atgriežoties no apcietinājuma.

Diemžēl nākamajā domes sēdē tiks apstiprināts pabalstu samazinājums. Turpmāk vairs nepiešķirsim pabalstu donoriem, jo līdz šim pagasta iedzīvotājiem, nododot asinis, maksājām trīs latus. Netiks piešķirts arī pabalsts jaundzimušajiem. Savukārt pabalstā pirmklasniekiem būs izmaiņas, to varēs saņemt tikai trūcīgo ģimeņu bērni, kas uzsāks mācības pirmajā klasē.

Katru mēnesi ir jāveic atskaite, cik cilvēkiem ir piešķirts trūcīgas personas statuss, ko pieprasa Sociālo pakalpojumu pārvalde, un jāsecina, ka mūsu pašvaldībā ar katru mēnesi tas tikai pieaug. Janvārī tās bija 196 personas, februārī – jau 201. Pašlaik skaits ir nostabilizējies, bet, tā kā valstī ekonomiskā situācija tikai pasliktinās, paredzu, ka trūcīgo personu skaits vēl palielināsies. Jūnijā pagaidām – 79 cilvēki. Šogad daudz vairāk tiek izmaksāts garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalsts, līdz ar to liela daļa tam paredzēto līdzekļu jau ir iztērēta un tiek papildus meklēti jauni. Šis pabalsts ir valsts noteiktais, un to neizmaksāt mēs nevaram. Vasaras mēnešos ir mazāks pieprasījums pēc dzīvokļu pabalstiem. Tiem iedzīvotājiem, kas dzīvo mājās, kurām ir centrālā apkure, pārskaitām naudu siltuma piegādātājiem, bet dzīvokļos ar malkas apkuri naudu izmaksājam pabalsta prasītājam, lai viņš var sagādāt kurināmo materiālu. Šis pabalsts patlaban ir 30 latu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 25.06.2009.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px