Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Labprāt apmeklētu arī Madonu”

Redakcija

Autors • 02.06.2010.

“Labprāt apmeklētu arī Madonu”
Burtu lielums

Kopš pagājušā gada 12. marta Latvijas Republikas kultūras ministra amata pienākumus veic Ints Dālderis. Tiekoties ar reģionālās preses žurnālistiem, ministrs runāja par valsts kultūrpolitikas vadlīnijās uzsvērto nepieciešamību veicināt līdzvērtīgu kultūras pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem visā Latvijā.

Tika minēti skaitļi par to, cik profesionālie teātri snieguši izrādes ārpus Rīgas (580), cik pašvaldībās pērn koncertus noorganizējušas dažādas koncertorganizācijas. Nosaukto vidū varēja atpazīt arī Madonu, kur regulāri reģiona centrā uzstājas Latvijas Nacionālās operas mākslinieki un orķestris, izrādes atved Nacionālā teātra mākslinieki.

– Madonā esmu bijis kā mūziķis un ne tik sen, – atbildot uz jautājumu par viesošanos Vidzemē, atzina Ints Dālderis. – Priecājos par Madonas kultūras infrastruktūru – mūzikas skolu, kultūras namu (uz lentes griešanu gan neesmu specializējies). Varu teikt, ka Madonas pašvaldība rūpējas par to, lai novada centrs būtu sakārtots, mums visiem kopīgi jārūpējas par saturu, kas celtnēs tiek ielikts pēc to renovēšanas. Madona ir labs piemērs, kā atbalstīt arī profesionālas mākslas pieejamību –
pie jums notiek koncerti, teātri, ļoti labprāt vasarā iegrieztos un Madonu apmeklētu arī pats.

Uz jautājumu par darba perspektīvu kultūras ministra statusā Ints Dālderis teica: – Neesmu nevienas partijas biedrs un negatavojos nevienam vēlēšanu sarakstam pievienoties. Piedāvājumi piedalīties vēlēšanās ir bijuši no ļoti dažādiem spēkiem, bet esmu nolēmis nostrādāt līdz šās valdības beigām kultūras ministra amatā un mēģināt atstāt šo nozari iespējami sakārtotu un darboties spējīgu. Lai kā mēs vērtētu un analizētu, kultūras joma no visām pārējām ir vislabāk menedžētā valstī, to nevar salīdzināt ne ar medicīnu, ne izglītību, ne kādu citu nozari. Starptautiskie panākumi un atzinība, ko saņemam no ārvalstu viesiem, liecina par to, ka mūsu kultūra pozitīvi pārsteidz, tā ir visaugstākajā līmenī. Mēs, latvieši, ar to varam būt pamatoti lepni.
Taujāts par darba lauku pēc vēlēšanām, Ints Dālderis aizdomājās: – Man šobrīd ir pārdomu laiks, negribu neko teikt, bet pašam, protams, liekas būtiski, kas notiks pēc vēlēšanām, kāds būs ministrijas liktenis, vai tā vispār tiks saglabāta un kāds būs tās budžets. Nostrādāt un likties mierā nebūtu īsti pareizi, atstāt visu Dieva ziņā arī negribētos, bet ideju par to, kā viss veidosies pēc vēlēšanām, šobrīd nav. Es pats joprojām nodarbojos ar savu pamatprofesiju, man ir ieceres un koncertdarbība ieplānota arī nākotnē (pirms stāšanās ministra amatā Ints Dālderis bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktors. – Aut.). Arvien vairāk novērtēju, ka man ir brīnišķīgākā profesija, kāda vien pastāv (kā profesionāls klarnetists Ints Dālderis spēlējis vairākos Latvijas simfoniskajos orķestros un koncertējis daudzās Eiropas valstīs; veicis ierakstus Latvijas Radio un televīzijā. – Aut.).

Runājot par politiku, ministrs norādīja, ka negribētu, lai pēc vēlēšanām premjera krēslā būtu cilvēks, kas tiek kontrolēts un finansēts no kādas ārvalstu vēstniecības. „Tas būtu sliktākais, kas ar mums var notikt. Latvija ir nacionāla valsts, par to mums visiem jādomā, – lai, iekšēji plēšoties un strīdoties, neaizmirstam, ka pirmām kārtām visi esam Latvijas iedzīvotāji."

Autore: INESE ELSIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px