Kad oktobra saule dabā zīmē arvien košākas un košākas atvasaras krāsas, domās tiek pārlapota kāda emocionāli un intelektuāli piepildīta rudens diena septembrī.
Kā zināms, cilvēks var justies pietiekami gudrs un ignorēt jaunu zināšanu un prasmju apguvi, var mācīties pats, var mācīties no citiem, bet Madonas reģiona 26 latviešu valodas un literatūras skolotājas 16. septembrī pamēģināja, kā ir mācīties KOPĀ ar tālāku novadu kolēģiem/-ēm, tāpēc devās uz savstarpējās pieredzes semināru Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kur laipna namatēva lomā iejutās Valmieras latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības vadītājs, Pārgaujas ģimnāzijas direktores vietnieks mācību procesa organizācijā, latviešu valodas un literatūras skolotājs Māris Bušmanis.
Madonas novada domes autobusa šoferītis bija precīzs – pie Pārgaujas ģimnāzijas pievizināja 9.58, un no pulksten 10 līdz 10.55 varējām tikties ar Valmieras puses kolēģiem (seminārā piedalījās arī citu Valmieras reģiona skolu skolotāji). Īsu uzrunu teica Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa, kas pati ir latviešu valodas skolotāja. Interesanti, ka šajā skolā arī direktores vietniece audzināšanas darbā Ilva Lakuča ir latviešu valodas skolotāja. Varējām noskatīties un izvērtēt prezentācijas gan par Pārgaujas ģimnāzijas darbību, gan par Valmieras latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības veikumu, kuras parādīja un komentēja M. Bušmanis. Un Valmieras kolēģu sarūpētā kafija smaržoja un garšoja tik labi…
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.10.2013.
Autore: RŪTA TRUŠELE,
latviešu valodas un literatūras
skolotāju starpnovadu metodiskās apvienības vadītāja
AUTORES foto