Decembrī sākusies Latvijas Leļļu teātra un Rietumu Bankas labdarības fonda rīkotā tradicionālā labdarības izrāžu sērija Latvijas reģionos.
Kā informē Latvijas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte, Rietumu Bankas labdarības fonda un Latvijas Leļļu teātra sadarbība, organizējot bezmaksas labdarības izrādes, jau kļuvusi par pastāvīgu tradīciju. Tās ietvaros 2013. gada decembrī un 2014. gada janvārī reģionālo bērnunamu, sociālo palīdzības centru, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērni varēs noskatīties 10 bezmaksas teātra izrādes, tostarp 7. janvārī – arī Madonas kultūras namā.
Šogad Leļļu teātris pie bērniem dosies ar savu jaunāko iestudējumu „Saulīte un sniega cilvēciņi". Šī ziemas pasaka, kas piesātināta ar labsirdību, līdzjūtību un galveno varoņu dvēseliskajiem un emocionālajiem pārdzīvojumiem, Leļļu teātrī iestudēta arī tālā 1982. gada Ziemassvētkos, kad teātra galvenā režisora Arvīda Cepurīša vadībā tapa iestudējums ar leģendārā Pāvila Šenhofa scenogrāfiju un lellēm, bet mūzikas autors bija komponists Romualds Kalsons. Jaunā iestudējuma režisors ir Māris Koristins, sniega cilvēciņu tēlu autore ir māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, izrādē skan komponista Valda Zilvera dziesmas ar Dainas Strelēvicas vārdiem. Leļļu tēlus iedzīvina aktieri Lienīte Osipova, Ance Muižniece un Miķelis Žideļūns.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.12.2013.
Autore: BAIBA MIGLONE