Otro gadu nometne „Labā Gana skola" nesusi daudz prieka – šoreiz 36 bērniem no Madonas un tās apkārtnes.
Nometne norisinājās no 18. līdz 23. jūnijam biedrības „Brāļu draudze" Kristiāna Dāvida pamatskolas telpās un teritorijā, kur par nometnes norisi rūpējās nometnes darbinieki un brīvprātīgie, kuru ikdienas darbs saistīts ar bērniem. Rīta daļa tika veltīta dažādām nodarbībām par dabas izzināšanu, mākslas veidiem, rokdarbiem, mūzikas klausīšanos, dziedāšanu un instrumentu spēli, tautas rotaļām, kulināriju, ko vadīja gan īpaši aicināti viespasniedzēji, gan skolas pedagogi.
Īpaša vieta katrā dienā tika atvēlēta Labā Gana nodarbībai, kas, ieaicinot bērnus tieši viņiem sagatavotā vidē, sauktā par ātriju, ļāva alternatīvā veidā klusuma un lūgšanu atmosfērā vairāk jautāt, kas ir Dievs. Bērnu liecības runā visstiprāk – šis ticības mācības veids viņus uzrunāja, un Labā Gana nodarbības, kas balstītas Labā Gana katehēzē, kļuva par iemīļotām, un bērni arī pēcpusdienā atvēlēja savu brīvo laiku, lai ilgāk pakavētos ātrijā.
Pēcpusdienas bija bagātas ar sportiskām un izzinošām aktivitātēm – spēlēm brīvā dabā, treniņiem, pārgājienu uz netālo putnu fazendu, ekskursiju uz aitu fermu. Kaut arī laika apstākļi bija gaužām mainīgi, varēja iespēt izdarīt visu iecerēto. Vakara daļā tika rādītas filmas, notika izjāde ar ponijiem, varēja izgatavot loku un bultas vai izvēlēties kādu citu nodarbību pēc savas patikas. Neizpalika vakara ugunskurs un uz uguns gatavotas vakariņas.
Šogad bija noorganizēts arī nakts pārgājiens ar uzdevumiem.
Nometnes noslēguma dienā – Līgo svētkos – vēl bez ierastajām nodarbībām tika pīti vainagi, visi cienājās ar pašgatavotu saldējumu un tikko ceptām smalkmaizītēm.
Bērni priecājās par piedzīvoto, iepazina jaunus draugus, guva jaunu pieredzi un piedzīvoja Labā Gana rūpes, dažreiz pat to nemaz neapjaušot, tomēr mācoties pateikties.
Sveicinot visus nometnes dalībniekus un pateicībā vecākiem par uzticību, sakām paldies visiem, kas palīdzēja nometnei noritēt skaisti. Lai Labais Gans svētī!
05.07.2017.