Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Krūts vēža pacientu atbalsta biedrībai – 20

Redakcija

Autors • 08.10.2013.

Burtu lielums

Vai jūs zināt, cik sieviešu ir izārstējušās pēc krūts vēža operācijas?! Daudz! Un viņas satiekas kopā Krūts vēža pacientu atbalsta biedrības „VITA" organizētajās lekcijās Latvijas Onkoloģijas centra konferenču zālē reizi mēnesī – trešajā trešdienā pulksten 14. Starp viņām ir gan tikko izoperētās pacientes, gan sievietes, kas ar šo diagnozi saskārušās pirms 10, 15 un pat vairāk nekā 20 gadiem.

Tas bija 2008. gada martā. Es vēl nebiju izrakstījusies pēc operācijas, kad mana ķirurģe dr. Sarmīte Baltkāje mani iesaistīja biedrībā „VITA". Daktere Sarmīte ir mūsu biedrības dibinātāja, es teiktu – biedrības mūza un idejiskā vadītāja. Es biedrībā esmu jau 6. gadu. Medicīnas speciālistu lekcijās esmu ieguvusi fantastiskas zināšanas un ne tikai onkoloģijā vien. Ko šeit uzzināju par krūts vēzi, to neuzzinātu nekur citur! Ja būtu to visu zinājusi iepriekš, domāju, ka daudz kas būtu citādāk, nebūtu nonākusi gandrīz līdz 3. stadijai, man nebūtu nepieciešama tik radikāla operācija – krūts amputācija (mastektomija). Liekas, ka esmu paspējusi uzvarēt slimību pašā pēdējā brīdī. Izieta starošana un ķīmijterapija, pārvarēju anēmiju (tagad hemoglobīns – gandrīz normā). To, ko uzzinu biedrībā, vienmēr pārrunāju ar savu ārstējošo ārstu – onkologu – ķīmijterapeitu dr. Ivaru Baumani, spēcīgu un neparastu personību. Man vienmēr svarīgs ir viņa viedoklis. Tik stingrs un prasīgs ārsts ir izvirzījis man stingras prasības, un tāpēc jo vairāk arī es gribēju ārstēties.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.10.2013.

Autore: BAIBA TONNE,
pensionēta izglītības darbiniece

Tikšanās vietu un laiku mainīt nevar!
Sakarā ar biedrības 20 gadu jubileju 16. oktobrī Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC konferenču zālē) biedrība „VITA" organizē svinīgu sapulci un pateicības koncertu, uz kuru aicina savus ārstus un bijušās krūts vēža pacientes, kuras pēc šādas liktenīgas operācijas izmainīja savu dzīvesveidu un prata saglabāt savu veselību ilgus gadus.
Mīļās sievietes! Jūsu pozitīvā pieredze ir ļoti vajadzīga citām pacientēm! Lūdzam – atsūtiet savu nelielu atveseļošanās aprakstu biedrībai „VITA" un atbrauciet uz mūsu svētku koncertu!
Biedrība „VITA" aicina uz koncertu arī visas pirmo gadu biedrības vadītājas un aktīvas dalībnieces kopš 1993. gada. Biedrībai svarīgi jūsu atzinumi par „VITAS" lomu jūsu rehabilitācijas un dzīves gaitā. Padalieties, lūdzu, ar savu pieredzi, biedrības darbības novērtējumu, atrakstot uz e-pastu [email protected].
Ja jūs nevarat atbraukt, bet gribat pateikties un atbalstīt biedrību kaut ar nelielu ziedojumu, to var ieskaitīt kontā:
Latvijas sieviešu-volontieru biedrībai „VITA"
Rīgā, Hipokrāta ielā 4, LV 1079
Reģ. Nr. 40008006092
SWEDBANK AS
konts LV89HABA0551027362115
Pateicamies jums!
Vairāk informācijas meklējiet mūsu mājas lapā www.biedribavita.lv.
Uz satikšanos!
Biedrības „VITA" valde

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px