Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolai Zirga gads iesācies ar virkni veiksmju dažāda līmeņa konkursos.
No Latvijā prestižā XIV starptautiskā jauno pianistu konkursa Valmierā skolotājas Līgas Cepītes 3. klases audzēkne Līva Šahno pārveda 2. vietas diplomu, bet 5. klases audzēkne Keita Klinta Tomovica – 4. vietas Atzinības rakstu; piebilstot, ka 1. vieta vispār netika piešķirta. Tas ir liels skolotājas Līgas Cepītes un viņas audzēkņu sasniegums, jo konkurence klavierspēles specialitātē ir ļoti liela.
No reģionālā valsts konkursa Cēsīs mūsu vijolnieki un čellisti atgriezās kā uzvarētāji. 7. vijoļspēles klases audzēknis Ričards Gurskis vecākajā grupā ieguva 1. vietu, ar savu spožo uzstāšanos darot pārlaimīgu savu skolotāju Velgu Sokirku. Arī publikas jūsmīgā reakcija ar „Bravo!" saucieniem tika uzņemta kā lielākā atzinība visam priekšnesuma tandēmam – Ričardam, viņa skolotājai un koncertmeistarei Tatjanai Savickai. Šogad Ričards beigs Madonas pilsētas 1. vidusskolas 9. klasi, iespējams, ka savu muzikālo izglītību viņš turpinās J. Mediņa mūzikas vidusskolā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.02.2014.
Autore: INGRĪDA GAILĪTE,
J. Norviļa Madonas mūzikas skolas
direktora vietniece mācību darbā
OĻĢERTA SKUJAS foto