Vakar, 9. novembrī, Rīgā, Biznesa augstskolas „Turība" konferenču zālē, risinājās Bērnu un ģimenes lietu ministrijas (BM) projekta „Bērniem draudzīga skola" konference „Mediācija skolā – kas tas ir?".
Konferenci atklāja bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks. Tās laikā notika skolēnu apmācība reālu konfliktsituāciju risināšanai. Pasākumā pulcējās vidusskolēni no visiem Latvijas rajoniem, lai apgūtu teoriju un praktiskās iemaņas, kā atrisināt reālus konfliktus savu vienaudžu vidū ar mediācijas palīdzību. „Šīs konferences mērķis ir panākt, lai jaunieši pēc tam savas jauniegūtās mediācijas prasmes aizvestu katrs uz savu rajonu vai skolu un liktu tās lietā, risinot konfliktus savu vienaudžu un skolasbiedru vidū," „Staru" informē BM Projektu departamenta direktore Gunta Vīksne.
Starp konferences pasākumiem bija arī akreditētās mediatores Ullas Zumentes-Stīlas apkopotā materiāla „Skolēnu – vienaudžu mediācija" prezentācija. Tas turpmāk kalpos par palīglīdzekli jauniešu sagatavošanai par mediatoriem. Notika arī eseju konkursa „Es un skolotājs" uzvarētāju un labāko konfliktu risinātāju apbalvošana, kā arī radošās darbnīcas jauno mediatoru praktiskiem treniņiem.
Mediācija jau izrādījusies ļoti populāra daudzās ASV vidusskolās – kopš tās ieviešanas novērojama pusaudžu vardarbības samazināšanās tajās skolās, kur darbojas mediatori.
Bērniem draudzīga skola ir daļa no globālās kustības par bērniem piemērotas pasaules veidošanu. Tās galvenais mērķis – veidot skolu par vietu, kur ir droša un sakārtota vide, kā arī uz cieņu un sadarbību balstītas attiecības starp bērniem, vecākiem un skolotājiem.
Šobrīd kustībā „Bērniem draudzīga skola" piedalās 455 skolas no visiem Latvijas rajoniem un novadiem.
Autore: INESE ELSIŅA